ايمني تراكتور

علي قلي‏پور

تراكتورها خودروهايي هستند كه براي كشش ساير وسايط نقليه و تجهيزات و يا براي به كار انداختن ساير تجهيزات كششي و بعنوان منبع نيرو براي راندن ماشين‏ آلات ثابت يا متحرك مورد استفاده قرار مي‏گيرند.

تراكتور بيشتر در كشاورزي براي فعاليت‏هاي متنوعي نظير حمل بار، شخم زدن، كندن علف‏هاي هرز، كاشت، بذرپاشي، كندن كانال، برداشت محصول، خرمنكوبي و بارگيري مورد استفاده قرار مي‏گيرد.

انواع بخصوصي از تراكتورها در امور مهندسي، ساختماني، راهسازي براي حمل خاك، كانال‏كشي و حمل و نقل به كار مي‏روند. تراكتورهاي صنعتي كه در حمل ونقل و انباشتن كالاها در محوطه‏ ها، انبارها و حوضچه‏ ها به كار مي‏روند لازم نيست داراي ارتفاع زياد از سطح زمين، نظير آنچه كه در تراكتورهاي كشاورزي وجود دارد باشند و داراي مركز ثقل پائين‏ تري هستند كه عامل مهمي در واژگون شدن بشمار مي‏رود. اغلب تراكتورها بوسيله چرخ حركت مي‏كنند اما تعداد كمي از انواع خزنده هستند كه بوسيله دو رشته از صفحات فلزي لوله‏ دار بجاي چرخ‏هاي لاستيكي حركت مي‏كنند.

تراكتورهاي كشاورزي، به محور انتقال نيرو مجهز مي‏باشند كه از آن براي راندن وسايل يا بكار انداختن يك قرقره تسمه‏ دار براي راندن ماشين‏ آلات هنگامي كه تراكتور در يك موقعيت ثابت است قرار دارد، مثل زمان خرمنكوبي استفاده می‏شود. امروزه معمولا نيروي محركه تراكتورهاي كوچك بوسيه موتورهاي گازوئيلي و تراكتورهاي بزرگ بوسيله موتور ديزلي تأمين مي‏شود.

 

مخاطرات و پيشگيري از آنها:

متداول‏ترين حادثه مربوط به گير افتادن راننده در زير تراكتور به هنگام واژگوني آن به پهلو و يا به پشت است. همه‏ ساله حوادث كشنده يا خطرآفرين زيادي به اين شكل اتفاق مي‏افتند. در ايالات متحده همه ساله بيش از 1000 مورد مرگ در حوادث تراكتور پيش مي‏ آيد كه بيش از 500 مورد آن مربوط به واژگوني تراكتور است. اين واژگوني ممكن است در اثر كار در زمين‏هاي سراشيب يا ناهموار و يا خاك نرم خصوصا نزديك مجاري آب و نهرها، گودال‏ها و منطق حفاري شده واقع شود. در صورتي كه وسايل اضافي به محلي بالاي مركز ثقل تراكتور متصل شده باشد، خطر واژگون شدن به پشت هنگام عبور از سربالايي وجود دارد.

تراكتوري كه داراي تراكي است كه پهناي آن قابل تنظيم است بايد هميشه با عريض‏ترين حد مناسب با شرايط انجام كار مورد استفاده قرار گيرد. به كار بردن يك كلاچ كه بطور اتوماتيك خلاص شود خطر چپ شدن را كاهش مي‏دهد.

تراكتورها بايد داراي كابين يا محفظه‏ اي با مقاومت كافي باشند تا حفاظ ايمني براي راننده و همراهان او در صورت واژگون شدن تراكتور به بغل يا به پشت فراهم باشد. بسياري از كشورها درحال حاضر براي اين نوع سازه‏ هاي ايمني قوانيني را وضع كرده‏ اند. كابين تراكتور بايد داراي شيشه جلو و پنجره‏ هايي از جنس مواد شفاف باشد تا در اثر ضربه به قطعات ريز و برنده تقسيم نشود و همچنين شيشه جلو بايد داراي برف پاك‏كن باشد.

ساير احتياط‏هاي ايمني براي تراكتورها به شرح زير مي‏باشند:

الف- براي جلوگيري از استارت زدن اتفاقي، كليد استارت بايد از نوع گردان يا بيرون‏ كشي باشد، و يك كليد خاص بايد تعبيه شود تا افراد غير مجاز مانند اطفال نتوانند تراكتور را روشن كنند.

ب- سيستم ترمز تراكتور بايد در فواصل زماني مرتب تنظیم و بازرسي شود.

ج- فرمان بايد بصورت دوره‏ اي در زمان‏هاي معين كنترل شده و باد تايرها به اندازه فشار توصيه شده باشد.

د-تراكتور نبايد در سرعت‏هاي بالا و غير ايمن رانده شود و اهرم دنده در هنگام پائين آمدن از سراشيب‏ هاي تند نبايد در حالت خلاص باشد.

مقررات ارگونوميك براي تامين شرايط راحت كار و كاهش مشكلات بهداشت حرفه‏ اي به شرح زيرند:

الف- صندلي‏هاي مناسب؛ با فنريت و قابليت برگشت كافي و طراحي مناسب براي كاهش ارتعاشات و تامين يك وضعيت راحت و قابل تنظيم با توجه به قد و وزن راننده ضروري مي‏باشد.

ب- محافظت در برابر گرما و سرماي بيش از حد كه باعث گرمازدگي يا سرمازدگي شود. در آب و هواي گرم، كابين بايد بطور كافي تهويه شود و سقف كابين داراي رنگ روشن باشد تا باعث بازتاب اشعه خورشيد شود و يا اينكه ايزوله شده باشد.

ج- موقعيت فرمان بايد با استانداردهاي ارگونوميك تطبيق نمايد و پدال‏ ها بايد به اندازه كافي پهن باشد تا ايمني پاها را تامين كنند.

د- پله‏ ها و دستگيره‏ هاي ايمني براي داخل و خارج شدن از كابين بايد تعبيه شده باشند.

تراكتور و وسايل و ماشين‏ آلاتي كه توسط آن به حركت در مي‏ آيند داراي بسياري قطعات متحرك هستند كه در صورت عدم وجود حفاظ كافي و مناسب مي‏توانند باعث ايجاد حوادث جدي شوند. همه چرخ دنده‏ ها، محورهاي دوار شامل محور انتقال نيرو و تسمه انتقال نيرو و قرقره تراكتور و ماشيني كه به وسيله آن به حركت در مي‏ آيند بايد داراي حفاظ باشند. از راندن تراكتور بوسيله افراد و اطفال كمتر از 16 سال بايد ممانعت بعمل آورد.

محل لوله اگزوز بايد به گونه‏ اي باشد كه از رسيدن گازها و دودها به راننده جلوگيري شود. تراكتورهايي كه داراي موتورهاي احتراق داخلي هستند نبايد در داخل ساختمان‏ها مورد استفاده قرار گيرند. براي پيشگيري از آتش‏سوزي بايد وسيله مانع ايجاد جرقه در داخل لوله اگزوز تراكتور نصب شود. هنگامي كه از تراكتور براي سمپاشي محصولات بوسيله مواد شيميايي سمي استفاده مي‏شود، تراكتور بايد در خلاف جهت وزش باد حركت نمايد مگر اينكه احتياط‏ هاي ايمني ديگري نظير استفاده از كابين مسدود و يا تجهيزات حفاظ تنفسي و تامين هواي سالم بكار گرفته شده باشند. برخي تراكتورها و ماشين‏ هايي كه بوسيله آنها حركت داده مي‏شوند پر سرو صدا هستند و براي كاهش خطر ايجاد كري، كاركنان آنها بايد از حفاظ‏ هاي گوش استفاده نمايند.

علاوه بر مخاطرات شغلي كه در نتيجه استفاده از تراكتور در كارهاي خاص، صنعت و كشاورزي به وجود مي‏ آيد، خطرهايي هم كه بطور معمول هنگام استفاده از وسايل حمل ونقل موتوري ايجاد مي‏شوند وجود دارند.

هنگام كار با تراكتور در جاده‏ هاي عمومي بايد تابع قوانين و مقررات بزرگراه‏ها و مجوزهاي وسايل موتوري باشند. تراكتور بايد مجهز به يك جعبه كمك‏هاي اوليه و يك خاموش كننده آتش مناسب باشد. چراغ‏هاي روشنايي جلو و وسايل برقي برقي اعلام خطر صوتي نيز مورد نياز هستند.

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه