خطا
  • RokSprocket needs the RokCommon Library and Plug-in installed and enabled. The RokCommon System Plug-in needs to be before the RokSprocket System Plug-in in the Plug-in Manager

دوره مدیریت ایمنی در شرکت ملی حفاری ایران برگزار می شود

دوره مدیریت ایمنی در شرکت ملی حفاری ایران برگزار می شود
            
 
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست و فوریت‌های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری دوره مدیریت ایمنی براساس الگوی IOSH نخستین بار در این شرکت خبر داد.
 
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، علی اکبر پونده نژادان، گفت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده این دوره در سطح روسا، سرپرستان، همیاران ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) و نمایندگان مدیریت‌های مختلف شرکت برگزار می شود.
 
وی افزود: هدف از تشکیل دوره IOSH MANAGING SAFETY که در دو مقطع زمانی ٢٨ تا ٣٠ آذرماه و ١١ تا ١٣ دی‎ماه برگزار خواهد شد، ارتقای سطح کارشناسی  (HSE ) و به تبع آن ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی در سازمان است. 
 
پونده نژادان اظهارکرد: در این دوره رئیس بخش مرکز و جنوب شرق آسیای موسسه بین المللی مدیریت ایمنی و ریسک (IIRSM) به عنوان مدرس مورد تایید سازمان‌های IOSH و NEBOSH تدریس و  شرکت کنندگان در دوره گواهینامه معتبر بین المللی دریافت می‌کنند.
 
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست و فوریت‌های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: محورهای این دوره آموزشی شامل پیشگیری از وقوع حوادث و بیماری‌های شغلی، تکنیک‌های برتر کنترل و ارزیابی ریسک، چرایی و چگونگی وقوع حوادث و تجزیه و تحلیل آنها و آشنایی با سامانه مدیریت HSE، تشریح شاخص‌های عملکردی، فعالیت‌های نظارتی و همچنین الزام‎های کنترل پسماندها و آلاینده‌ها است.
 
وی با اشاره به ابلاغ و الزام طرح پیاده‌سازی نظام مدیریت اچ اس‌ایی بر مبنای الگوی (OGP) از سوی شرکت ملی نفت ایران، گفت: در این شیوه احراز صلاحیت، برنامه‌ریزی آموزشی و توانمندسازی نیروهای فعال در بخش HSE انجام می‌شود. 
 
پونده نژادان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح مدیران شرکت، افزود: در این ارتباط دوره آموزشی پیشرفته «راهبری موثر در حوزه ایمنی و بهداشت» در دستور کار قرار دارد. 
 
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست و فوریت‌های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر این‌که ایمنی جز جدایی ناپذیر کار در صنعت نفت و حفاری است، خاطرنشان کرد: بر این اساس ارتقاء فرهنگ، ضریب ایمنی و رعایت دستورعمل‌ها و مقررات مربوط در سرفصل برنامه‌های این شرکت قرار داشته و هیچ کاری در صنعت حفاری بدون ملاحظات ایمنی صورت نمی گیرد.