خطا
  • RokSprocket needs the RokCommon Library and Plug-in installed and enabled. The RokCommon System Plug-in needs to be before the RokSprocket System Plug-in in the Plug-in Manager

الزام پیمانکاران بندرخرمشهر به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی

الزام پیمانکاران بندرخرمشهر به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی
 
تین‌نیوز| معاون اداری و مالی بندرخرمشهر گفت: در نشست مشترکی با حضور نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رؤسای ادارات و کارشناسان HSE بندرخرمشهر و جمعی از پیمانکاران شرکت های خصوصی مستقر در این مجتمع بندری بر الزام پیمانکاران بندرخرمشهر به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی تأکید شد.
 
به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، اقبال زائرسلیمانی اظهار داشت: این نشست در خصوص ارائه توضیحات و تعیین نقشه راه اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی و مهندسی مستقر در بندرخرمشهر برگزار شد.
 
وی در ادامه افزود: برگزاری نشست مذکور در راستای ابلاغ آیین نامه تأیید صلاحیت ایمنی در امور پیمانکاری توسط اداره کل بازرسی کار و تشریح روند و نحوه دریافت این گواهینامه صورت گرفت. 
 
معاون اداری و مالی بندرخرمشهر اضافه کرد: بر اساس این آیین نامه کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که به عنوان پیمانکار مشغول فعالیت هستند موظفند قبل از عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری، به منظور صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از حوادث ناشی از کار، گواهینامه صلاحیت ایمنی را از ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور دریافت کنند.
 
زائرسلیمانی با اشاره به اینکه بندرخرمشهر بعنوان یکی از بنادر پیشرو کشور در پی اجرای این آیین نامه است، تأکید کرد: شرکت های خدماتی، پشتیبانی و تأسیساتی مستقر در بندرخرمشهر باید تا زمان مقرر شده نسبت به اخذ گواهینامه مذکور اقدام کنند.
 
وی یادآور شد: پیمانکاران مستقر در بندرخرمشهر موظفند پس از گذراندن دوره های ایمنی و اخذ گواهینامه این دوره ها را برای کارگران خود نیز برگزار کنند.
 
به گفته معاون اداری و مالی بندرخرمشهر طبق مفاد این آیین نامه، کارفرمایان و تمام شرکت هایی که اکنون در بندرخرمشهر در حال فعالیت هستند ملزم به معرفی و تعیین نماینده HSE هستند.