این اتوبوس‌ها فاقد کیفیت رفاهی و ایمنی لازم‌اند و برخی از اتوبوس‌ها حتی از ابتدایی‌ترین سیستم‌های ایمنی سرنشین مانند ترمز محرومند.

 


این اتوبوس‌ها فاقد کیفیت رفاهی و ایمنی لازم‌اند و برخی از اتوبوس‌ها حتی از ابتدایی‌ترین سیستم‌های ایمنی سرنشین مانند ترمز محرومند.

کارگران فاز ۱۹ عسلویه می‌گویند وسایل رفت و آمدشان وضعیت نامناسبی دارند به گونه‌ای که حتی سیستم ترمز دستی برخی از اتوبوس‌ها عبارت از قطعه سنگی است که توسط شاگرد راننده جلوی چرخ اتوبوس قرار می‌گیرد.
یکی از منابع خبری پیام ایمنی در فاز ۱۹ عسلویه در این باره گفت: ‌در فاز ۱۹ عسلویه از فرسوده‌ترین اتوبوس‌ها برای ایاب و ذهاب کارگران استفاده می‌شود.
وی در ادامه افزود: این اتوبوس‌ها فاقد کیفیت رفاهی و ایمنی لازم‌اند و برخی از اتوبوس‌ها حتی از ابتدایی‌ترین سیستم‌های ایمنی سرنشین مانند ترمز محرومند.
این کارگر فاز ۱۹ توضیح داد: دستگاه‌های اتوبوسی که فاقد سیستم ترمز هستند به وسیله کمک راننده و توسط سنگی که جلوی چرخ جلوی آن‌ها گذاشته می‌شود از حرکت بازمی ایستند.
به گفته این کارگر پروژه‌ای فاز ۱۹ عسلویه، ظرفیت این اتوبوس‌ها ۴۰ نفر است اما در مسافت های ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری، ۸۰ تا ۱۰۰ کارگر را حمل می‌کنند.
این منبع کارگری که نخواست نامی از او برده شود گفت: رانندگان این اتوبوس‌ها یا اکثرا دارای کهولت سن هستند و برخی از آن‌ها دچار اعتیادند و یا افراد بسیار جوانی هستند که با گواهینامه پایه ۲ رانندگی می‌کنند.
وی با بیان این مطلب که در فازهای دیگر عسلویه نیز وضعیت مشابهی حاکم است، خاطر نشان کرد: در حدود دو ماه پیش دو دستگاه اتوبوس حامل کارگران در کانالی واژگون شدند و به حدود ۶۰ نفر از سرنشینان آن صدمات جدی وارد شد.
در تصاویری که به وسیله کارگران در اختیار پیام ایمنی قرارداده شده‌اند، وضعیت نامناسب و ناایمن این اتوبوس‌های فرسوده آشکار است.

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه