حوادث ناشی از کار با کنترل ایمنی کاهش می‌یابد
 
یکصدو بیست و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی حفاظت فنی با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
نشست شورای عالی حفاظت فنی برگزار شد/ حوادث ناشی از کار با کنترل ایمنی کاهش می‌یابد
 
به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن هفده تن با قدردانی از حضور اعضاء در یکصدو بیست و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی گفت: به منظور  پیاده سازی اهداف شورای عالی حفاظت فنی باید به سمتی حرکت کنیم که با اجرای شیوه های نوین و تغییر ساختار در کارگاه ها، شرایط کار ایمن را فراهم کنیم.
وی افزود: در همین رابطه می توان با استفاده از ظرفیت های قانونی وکمک مدیران و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی زمینه ارتقاء بهره وری نیروی انسانی و سلامت هر چه بیشتر روحی و جسمی و کاهش صفت مشاغل سخت و زیان آوری از محیط را فراهم کرد.
وی اظهارداشت: آئین نامه به کارگیری مسئول ایمنی در کارگاه ها با نگاه کنترل خطرات موجود در کارگاه و شناسایی خطر و ارزیابی ریسک تدوین شده است و امیدواریم اجرای این آیین نامه به ایجاد انگیزه و اعمال رفتار ایمن درمحیط  منجر شود.
بر پایه این گزارش، در ادامه جلسات قبل شورای عالی حفاظت فنی، آئین نامه بکارگیری مسئول ایمنی مورد بحث و تبادل نظر توسط اعضای شورا قرارگرفت و در 9 ماده و 8 تبصره به تصویب رسید.
گفتنی است با اجرایی شدن این آئین نامه، به کارگیری مسئول ایمنی در کلیه کارگاه های مشمول قانون کار در راستای اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی اجرایی خواهد شد که امید است با این اقدام گام بلندی در پیش بینی و کنترل حوادث ناشی از کار در کارگاه‌ها و نهایتاً صیانت نیروی انسانی و منابع مادی برداشته شود.
در پایان جلسه از عملکرد اعضای شورای عالی حفاظت فنی در سال 1393 با اهداء لوح تقدیر، تشکر و قدردانی به عمل آمد.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه