امسال آغاز سیاست گذاری در زمینه ایمنی و سلامت کار است
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال آغازسیاست گذاری، قانون گذاری و برنامه ریزی جمعی در زمینه ایمنی و سلامت کار است.
 
علی اکبر سیاری این مطلب را در پیام خود در نهمین همایش روز جهانی ایمنی و سلامت عنوان کرد وگفت : همه به این مرحله رسیده ایم که کشور ، تنها با نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و سلامت کار در تمام ابعاد آن، از نعمت توان نیروهای موثر در صیانت از سلامت نیروی کار برخوردار خواهد شد.
وی ادامه داد: با نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و سلامت کار، می توان سهم خویش را در کاهش بار بیماری ها و حوادث ناشی از کار ایفا کنیم.
معاون وزیر بهداشت با اشاره هشتم اردیبهشت - برابر با 28 آوریل - به عنوان روز جهانی ایمنی کار ، با شعار تحقق کار شایسته با نهادینه سازی فرهنگی ایمنی و سلامت کار، افزود: 
روز جهانی ایمنی و سلامت کار برای همسویی و تمرکز سیاست های دولت و مردم در رفع نیازهای جامعه نه تنها مهم ترین ابزار برخورداری کشور از نیروی کار است که موجب معرفی ایران در مجامع بین المللی به عنوان حامی توسعه پایدار می شود.
سیاری افزود: از سوی دیگر کشور ، با تحقق شعار امسال در احصای شاخص های کار شایسته و با برقراری کار ایمن، رتبه ای در خور نظام جمهوری اسلامی در سطح جهان می یابد.
وی تاکید کرد: نباید تصور کنیم که حادثه و بیماری جزء جدایی ناپذیر زندگی به شمار می آید بلکه می توان از بروز مرگ، بیماری و حوادث ناشی از کار با ارایه سیاست ها و برنامه های ایمنی و سلامت کار، کاست اما لازمه اجرایی شدن آنها بهره گیری از توان جمعی و همگانی است. وی یادآورشد: مناسبت هایی مانند روز جهانی ایمنی و سلامت کار، مهم ترین وسیله گرد هم آمدن و مشارکت پویا و سازنده تمام ذی نفعان ،جهت سالم تر و ایمن تر ساختن محیط های کاری است. 
همایش یک روزه روز جهانی ایمنی و سلامت امروز چهارشنبه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه