مدیرکل خدمات شهری وزارت کشور:
رشته‌ مهندسی حریق در مراکز علمی و دانشگاهی کشور ایجاد می‌شود
 
مدیرکل دفتر خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور گفت: رشته‌های مهندسی حریق، ایمنی و آتش‌نشانی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور ایجاد می‌شود.
 
مسعود احمدی صبح امروز در سومین همایش معاونان خدمات شهری کلان شهرها و مراکز استان‌ها که به میزبانی یزد برگزار شد، با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش، هم‌فکری برای تدوین برنامه‌ها و اقدامات موثر برای ساخت آینده‌ای بهتر و روشن‌تر است، اظهار داشت:  سال گذشته مصوبات بسیار مفید و خوبی برای سازمان آتش‌نشانی، مدیریت پسماند و سازمان فضای سبز از دولت دریافت شد.
 
مدیر کل دفتر خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور گفت:  تدوین لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا با هدف ارتقای سطح ایمنی شهرها و روستاهای کشور،  با رویکرد هماهنگی دستگاه‌های دخیل در امر مدیریت ایمنی شهرها و زمان‌بندی 6 ماهه از جمله مصوبات اداره کل خدمات شهری وزارت کشور در سال گذشته بود.
احمدی با اشاره به اهمیت استفاده از اطلاعات و تجربیات روز دنیا در ارتباط با مدیریت شهری افزود:  تهیه بانک اطلاعات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری‌های کشور و به روزرسانی مستمر آن در طول یک سال از دیگر مصوبات دولت در سال گذشته در حوزه خدمات شهری بوده است.
وی تصریح کرد:  قرار گرفتن مستمر گزارش‌های سازمان‌ها، واحد‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های کشور در مورد کارگاه‌های ناایمن شهری و قرار گرفتن در اولویت‌کاری بازرسی وزارت تعاون از دیگر مصوبات دولت در سال گذشته است.
مدیر کل دفتر خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با بیان اینکه طبق مصوبه دولت، رعایت ضوابط در بهره‌برداری از کلیه تجهیزات و تأسیسات تحت مالکیت دستگاه‌های موضوع 5 قانون مدیریت خدمات کشوری لازم و ضروری است، اظهار داشت:  سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی موظف است بعد از تشخیص وقوع احتمالی خطر جانی و مالی تجهیزات و تأسیسات دولتی سطح شهر برای مردم، نسبت به اطلاع دستگاه مربوطه اقدام کنند. 
 
احمدی پیش‌بینی خرید خودروهای نردبان‌دار و بالابر هیدرولیکی آتش‌نشانی و دیگر تجهیزات مربوطه در بودجه سنواتی شهرداری دارای ساختمان‌های بلند مرتبه را از دیگر مصوبات دولت در حوزه خدمات شهری در سال گذشته عنوان کرد.
وی افزود:  ایجاد رشته‌های ایمنی، آتش‌نشانی و مهندسی حریق در مقاطع مختلف تحصیلی مورد نیاز در مراکز علمی و دانشگاهی کشور از طریق شورای گسترش آموزش عالی هم از دیگر مصوبات هیئت وزیران در سال گذشته بود.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه