افزایش ایمنی پیگرانی در تاسیسات تقویت فشار گاز جهرم
            
حوضچه تخلیه مرتبط با گیرنده و فرستنده توپک در تاسیسات تقویت فشار گاز جهرم در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایمن سازی شد.
 
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: عملیات جابجایی و اجرای حوضچه تخلیه جدید گیرنده و فرستنده توپک خطوط چهارم و هشتم در تاسیسات تقویت فشار گاز جهرم انجام شد.
حمید خدری افزود: این جابجایی بر اساس نقشه ارائه شده توسط واحد مهندسی منطقه پنج عملیات انتقال گاز انجام شده است.
وی یادآور شد: تاسیسات تقویت فشار گاز جهرم در ٢٠ کیلومتری شهرستان جهرم روی خط چهارم سراسری ظرفیت انتقال ١١٠ میلیون مترمکعب گاز در روز را دارد.
خدری با اشاره به فعالیتهای انجام شده در این تاسیسات تصریح کرد: در این عملیات، حوضچه های تخلیه به شکل لوله ای در آمده و در خط چهارم حدود ١٨٠ متر و در خط هشتم نیز ٧٥ متر از مخازن گیرنده و فرستنده توپک برای افزایش ایمنی فاصله گرفته است.
وی ادامه داد: در این عملیات ٢٥٥ متر حفاری کانال به عمق دو متر، ٥٧ مورد برشکاری و ٥٢٠ متر لوله گذاری و عایق کاری صورت گرفته است.
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز تاکید کرد: جوشکاری ٧٢ سرجوش و اجرای ١٨٠ متر «آند فلکسی» در کانال لوله گذاری شده از جمله فعالیتهای مرکز بهره برداری خطوط لوله جهرم در این عملیات بوده است.
به گفته خدری، ایمن سازی صورت گرفته در این تاسیسات در واقع یک اقدام اصلاحی مهم است که مانع بروز حوادث آتی در عملیات پیگرانی خواهد شد. 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه