به کارگیری مسئول ایمنی در واحدهای صنعتی زیر 25 نفر شاغل الزامی شد
 
مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت : تمام واحدهای صنعتی زیر 25 نفر شاغل تا اول مردادماه امسال بايد در خصوص معرفی مسئول ایمنی خود اقدام كنند.
 
"علی شیخی" با بیان این خبر اظهارداشت : مدیران واحدهای تولیدی بايد براساس آيین‌نامه به کارگیری مسئول ایمنی در واحدها، نسبت به بکارگیری مسولین ایمنی اقدام كنند.
وي افزود: با توجه به حوادث ناشی از کار در صنعت ساختمان نيز مقرر شده است كه کارگروه ایمنی در ساختمان با همکاری دستگاه‌های مرتبط و مشارکت حداکثری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی خصوصاً سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان تشکیل و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هیچ پروژه ساختمانی با متراژ 500 مترمربع علی رغم مغایرت با بند‌های 12-1-5-5 مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان، فاقد مسئول ایمنی نباشد.
مدير روابط كار استان تصریح کرد : با هدف ارتقاي ضریب ایمنی محیط کار در واحدهای تولید و صنعتی زیر 25 نفر شاغل و با بهره‌گیری از ظرفیت مواد 85 و 94 قانون کار، مدل جدید سیستم خود بازرسی درون کارگاهی با هدف مشارکت‌پذیری کارفرمایان در توسعه امر ایمني، طراحی و تدوین شده است.
وی خاطر نشان ساخت : براساس مفاد دستورالعمل تعیین شده صلاحیت و رتبه‌بندی شرکت‌های خدماتی و توافق‌نامه منعقده با کانون انجمن‌‌های صنفی کارفرمایی شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی و مهندسی سراسر کشور، انعقاد قرارداد از سوي دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها با پیمانکاران فاقد صلاحیت، شديداً منع شده است.
شیخی ادامه داد : اجرای دقیق آيین‌نامه ایمنی امور پیمانکاران و اهتمام ویژه در امر آموزش روز آمد، مرتبط  و تخصصی با هدف ایمن‌سازی محیط کار، ایمن‌سازی رفتار نیروی کار و حساس كردن مدیران، کارفرمایان و پیمانکاران نسبت به اهمیت امر ایمنی و سلامت جسمی و بهداشت روانی نیروی کار کشور از ضرورت‌های مهم محسوب می‌شود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه