رئیس شورای شهر در گفت‌وگو با «تهران‌پرس»؛ در برخی موارد خسارت های ناشی از زلزله در بافت نوساز بیشتر است
 
رئیس شورای شهر تهران گفت:چنانچه زلزله در تهران رخ دهد،نه تنها بافت فرسوده دچار خطر می باشد،بلکه املاک نوساز نیز دچار خطر هستند.
 
مهدی چمران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری تهران پرس، در پاسخ به این سوال که مدیریت شهری برای نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده چه اقداماتی را انجام داده است،اظهار داشت:موضوع نوسازی بافت فرسوده،بحث جدیدی در مدیریت شهری نیست.در سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران موضوع وقوع زلزله احتمالی و ابعاد و خسارت های احتمالی بعد از آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
 
وی در ادامه افزود:کمیته بحران متشکل از اعضای شورای شهر و تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین استانداری و فرمانداری می باشد که به بررسی خسارت های احتمالی زلزله و همچنین لزوم نوسازی بافت فرسوده توجه می شود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که درنظر داریم در جلسات آتی کمیته بحران از سخنگوی مجمع نمایندگان تهران دعوت کنیم که نقطه نظرات خودشان را درباره بافت فرسوده به مدیریت شهری انتقال دهند خاطرنشان کرد:حضور نمایندگان مجلس در این کمیته لازم و ضروری است.چراکه یک سری از قوانین وجود دارد که نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی است.
 
چمران در ادامه تصریح داشت:چنانچه زلزله در تهران رخ دهد،نه تنها بافت فرسوده دچار خطر می باشد،بلکه املاک نوساز نیز دچار خطر هستند.یک سری از خانه های شیک و زیبا در تهران وجود دارد که از استحکام لازم برخوردار نیست و چه بسا که در صورت وقوع زلزله حتی خسارت های بافت نوساز بیشتر از بافت فرسوده باشد.خیلی از بلندمرتبه سازی ها در نواحی مشاء روی گسل زلزله قرار دارد و مشخص نیست در صورت وقوع زلزله خسارت های وارده به چه میزان باشد.
 
وی درباره امدادرسانی در بافت فرسوده نیز گفت:در صورت وقوع زلزله در تهران،ریزش هایی که خواهیم داشت دچار بستن خیابان ها خواهد شد و امدادرسانی را عملا غیرممکن می کند.لازم است که در این کمیته نقطه نظرات افراد به مرحله عمل و اجرا برسد تا تهران دچار خسارت سنگین نشود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه