عامل آتش سوزی پالایشگاه آبادان مشخص شد
 
 
مدیرعامل پالایشگاه آبادان، جرقه ناشی از برشکاری لوله های انتقال را علت وقوع آتش سوزی در این واحد تولیدی عنوان کرد.
 
 
حبیب الله ابوالحسینی روز پنجشنبه به ایرنا گفت:آتش سوزی این در پالایشگاه، نیمه شب گذشته در بخش سلویچ(مواد نگهداری مواد بازیافتی) به وقوع پیوست که بدون خسارت جانی و مالی مهار شد.
وی با بیان جزئیات این خبر، گفت:در این حادثه، کارگران در حال برش لوله های انتقال بودند که جرقه ناشی از این برشکاری باعث آتش سوزی ضایعات، بوته ها و خار و خاشاک اطراف محل حادثه شد.
وی اضافه کرد:مواد پلاستیکی که در این حادثه آتش گرفت، دود زیادی ایجاد کرد اما آتش سوزی چندان وسیع نبود و ماموران آتش نشانی پالایشگاه نیز با حضور به موقع آتش را مهار کردند، ولی خاموش کردن مواد پلاستیکی کمی زمان بر و سخت بود .
ابوالحسینی با تجلیل از حضور به موقع مأموران آتش نشانی پالایشگاه برای اطفای حریق، افزود:این حادثه خسارت جانی و مالی در پی نداشت.
پالایشگاه آبادان با تولید روزانه ۱۵ میلیون لیتر بنزین به طور روزانه ۲۳ درصد کل بنزین و ۲۶ درصد بنزین پالایشگاهی ایران را تامین کرده و بزرگترین پالایشگاه ایران محسوب می شود.
این پالایشگاه، فراورده هایی نظیر گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام)، گاز (خوراک پتروشیمی آبادان) را تولید می کند.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه