رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبرداد:
بهره مندی بنگاه های استان مرکزی از برنامه بهداشت، ایمنی و محیط زیست
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیش از 90 درصد واحدهای صنعتی استان از برنامه ساماندهی شده بهداشت، ایمنی و محیط زیست بهره می گیرند.
 
علیرضا زواشی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در نشست تعیین تکلیف قانون وصول بخشی از درآمدهای عمومی دولت افزود: واحدهای صنعتی با هزینه کرد بخشی از درآمدهای عمومی دولت در بخش زیست محیطی می توانند تا حد بسیاری در کاهش میزان تهدیدات محیط زیست تاثیرگذار باشند.
 
وی ادامه داد: بسیاری از واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ که بخش قابل توجهی از آنها در مالیکت بخش خصوصی است آمادگی خود را برای توسعه و تعمیق فعالیت های مرتبط با اصول زیست محیطی از محل هزینه کرد بخشی از درآمدهای دولتی اعلام کرده اند.
 
او اظهار کرد: با توجه به ارزیابی های انجام شده به رغم بهره گیری حداکثری واحدهای صنعتی استان از HSE ، به نظر می رسد، استقرار مشاور زیست محیطی و یا کارشناس توانمند در این حوزه یکی از نیازهای واحدهای صنعتی استان باشد.
 
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: عملیاتی شدن مصوبات ماده 45 قانون وصول بخشی از درآمدهای عمومی دولت باید در دستور کار قرار گیرد تا هرچه سریعتر برای اجرا ابلاغ شود.
 
مشاور برنامه ریزی استاندار مرکزی نیز در این نشست افزود: صنعت استان مرکزی به واسطه برخی چالش ها از شهروندان فاصله گرفته است.
 
علی یوسفی بیان کرد: آلایندگی و برجسته شدن ناموزون این ادبیات در استان مرکزی یکی از مهمترین عواملی که سبب افزایش فاصله صنعت با مردم شده است.
 
وی افزود: بر اساس ازریابی های انجام شده پنج محور اساسی در میزان آلایندگی هوای اراک نقش دارد که صنعت تنها یک مورد از آن است.
 
به گفته یوسفی، برجسته کردن نامتعارف و به دور از مستندات آلایندگی صنعتی اراک، رغبت سرمایه گذاران برای توسعه اقتصادی را از بین می برد.
 
وی ادامه داد: تلاش و فعالیت واحدهای صنعتی با محوریت حفظ موازین زیست محیطی ضامن بقای چرخ صنعت و افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش خواهد بود.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه