معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: روان‌سازی روابط کار بین کارگر و کارفرما در دستور کار است
 
موج - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در راستای صیانت از نیروی کار و همزمان با رشد اقتصاد و اشتغال کشور، روان‌سازی روابط کار بین کارگر و کارفرما علاوه بر اعتمادسازی، در دستور کار قرار گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن هفده تن، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان این که در زمینه افزایش ایمنی کارگاه‌ها با مجموعه‌های مختلفی تفاهم‌نامه امضا شده است، گفت: بازرسی در مدل جدید بر اساس اقدامات پیشگیرانه است.
سید حسن هفده تن، با اشاره به این که در راستای صیانت از نیروی کار و همزمان با رشد اقتصاد و اشتغال کشور، روان‌سازی روابط کار بین کارگر و کارفرما علاوه بر اعتمادسازی، در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: این امر موجب افزایش تعامل بین دولت و شرکای اجتماعی خواهد شد.
وی درباره این که ایمنی در کارگاه‌ها یکی از مهم‌ترین شعارهای معاونت روابط کار در ماه‌های اخیر بوده است و در این زمینه چه اقداماتی صورت گرفته، تأکید کرد: یکی از این اقدامات در تعامل با شرکای اجتماعی، پیگیری مدل خود بازرسی در کارگاه‌ها برای افزایش ایمنی محیط کار بود که در این باره از ظرفیت‌های قانونی قانون کار استفاده کرده‌ایم.
هفده تن با بیان این که در زمینه افزایش ایمنی کارگاه‌ها با مجموعه‌های مختلفی از جمله سازمان نظام‌مهندسی، تفاهم‌نامه‌ای امضا شده است، گفت: بازرسی کار با رویکرد چند سال گذشته تفاوت میکند، به‌طوری که این بار اقدامات پیشگیرانه پیش از حادثه انجام خواهد شد.
وی گفت:‌ بازرسان کار پیش از این و پس از حادثه نقش فعال داشتند، اما؛ با اقدامات پیشگیرانه، ریسک کار در کارگاه‌ها به حداقل ممکن خواهد رسید؛ در این موضوع معتقدیم جان کارگر و کارفرما بسیار مهم‌تر از مسایل دیگر است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بر لزوم همکاری تمام کارفرمایان با مدل خود بازرسی تأکید کرد و گفت: این امر درنهایت منجر به افزایش بهره‌وری و انگیزه نیروی کار در مشاغل مختلف میشود.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه