پتروشيمیپتروشيمی های دارای پروانه کسب ملزم به رعايت اصول HSE هستند
 
 
موج- رئيس کميته پتروشيمي مجلس گفت: هر واحدي که از وزارت صنايع پروانه کسب دريافت مي‌کند ملزم به رعايت مسائل «اچ.اس.يي» است در غير اين صورت دستگاه ياد شده مي‌تواند مانع ادامه فعاليت آن شود؛ با وجود اين، اگر در اين زمينه کمبود قانون وجود دارد به مجلس منعکس شود.
 
به گزارش خبرگزاري موج به نقل از شانا، مؤيد حسيني صدر، رئيس کميته پتروشيمي مجلس، در خصوص لزوم ارتقاي مسائل مربوط به ايمني در صنايع پتروشيمي که واگذار شده‌اند، اظهار کرد: پيشنهاد من براي وزارت نفت تشکيل کميته‌اي با حضور معاونان و کارشناسان بخش خصوصي واقعي است تا واگذاري‌ها را در ابعاد مختلف مانند؛ شرايط و الزام‌هاي واگذاري و عدم واگذاري به بخش شبه‌دولتي بررسي کنند.
رئيس کميته پتروشيمي کميسيون صنايع و معاون مجلس گفت: گاهي اوقات به‌ طور عمد شرکت‌ها را به حالت زيان ده مي‌رسانند تا به قيمت ارزان‌تر بفروش برسانند يا اين‌که الزام‌هاي ايمني آن‌ها به‌درستي لحاظ نمي‌شود.
وي درباره کافي نبودن ابزارهاي قانوني براي نظارت بهتر وزارت نفت بر واحدهاي پتروشيمي واگذار شده، افزود: اگر کمبود قانون در اين زمينه وجود دارد با شتاب به مجلس منعکس کنند تا تصويب کنيم.
عضو کميسيون صنايع و معادن، با اشاره به کاستي‌هاي نظارت وزارت نفت که ناشي از واگذاري‌هاي غيراصولي است، افزود: وزارت صنايع بر اين بخش مي‌تواند نظارت کنند چون هر واحدي که پروانه کسب دريافت مي‌کند بايد الزام‌هاي اچ اس يي را اجرايي کند و در صورت رعايت نکردن اين الزام‌ها، وزارت صنايع قادر است مانع ادامه فعاليت آن واحد شود.
گفتني است، بيژن زنگنه، وزير نفت، ماه گذشته در پيام تسليت خود به مناسب درگذشت يکي از کارکنان پتروشيمي مارون تصريح کرد: از اين فرصت استفاده مي‌کنم و به همه مديران و مسوولان واحدهاي توليد نفت، گاز و مجتمع‌هاي پالايشي و پتروشيمي و خطوط لوله و شبکه‌هاي انتقال و توزيع کشور تذکر مي‌دهم که براي جلوگيري از ايجاد حادثه و حفاظت از ايمني کارکنان و تأسيسات و تجهيزات اين صنعت نبايد از سرمايه‌گذاري در استقرار سامانه‌هاي ايمني، بهداشت و محيط زيست به‌هيچ‌وجه فروگذاري شود و اين امر بايد به فرهنگ عمومي تبديل شود.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه