مدیر کل امور شهری استانداری تهران:
تهران فقیرترین استان کشور از لحاظ امکانات و تجهیزات آتش نشانی می باشد
 
احمد تواهن در حاشیه همایش آموزشی دوره بررسی علل حریق و حادثه که به میزبانی سازمان آتش نشانی شهرقدس برگزار می شود، گفت: استان تهران از نظر امکانات و تجهیزات آتش نشانی فقیرترین استان کشور است.
 
 به گزارش خبرگزاری برنا از غرب تهران؛ در حاشیه همایش آموزشی دوره بررسی علل حریق و حادثه که به میزبانی سازمان آتش نشانی شهرقدس برگزار می شود، گفت: استان تهران از نظر امکانات و تجهیزات آتش نشانی فقیرترین استان کشور است.
 
 احمد تواهن  گفت: از بدو تشکیل دولت تدبیر و امید و مدیریت جدید استانداری تهران، با بررسی های بسیار توجه بیشتری به سازمان آتش نشانی شد زیرا به استثنای شهر تهران که امکانات مناسبی در سازمان آتش نشانی خود دارد بقیه شهرهای این استان از فقیرترین شهرهای کشور در این زمینه هستند.
 
 وی افزود: در همین راستا ستاد هماهنگی آتش نشانی های استان تهران با چهار کارگروه تخصصی آموزش و پیشگیری، فنی و ابزار و ادوات، آمادگی جسمانی و ورزش و توسعه منابع انسانی تشکیل شد تا بتوانند با برنامه ریزی های دقیق مسایل و مشکلات این بخش را مرتفع سازند.
 
وی ادامه داد: وضعیت مطلوب نیروی انسانی در استان تهران 2 هزار نیروی مجرب و آموزش دیده است ولی در حال حاضر تنها 1200 نفر در این سازمان مشغول هستند که تعداد قابل توجهی از ایت تعداد به آموزش نیاز دارند و عده ای نیز در آستانه بازنشستگی هستند.
 
 تواهن اظهار داشت: در حوزه فنی، خودرویی، امکانات و تجهیزات کمبود بسیار وجود دارد بر اساس ارزیابی های صورت گرفته وسایل و خودروهای بسیار زیادی لازم است از جمله احتیاج فراوان به 16 دستگاه نردبان بلند است که امید است که با همکاری مسئولان تجهیزات مورد نیاز تامین شود.
 
 وی خاطر نشان کرد: سازمان شهرقدس با اینکه سازمان آبرومندی است اما از مشکلات استان جدا نیست و این مشکلات را دارد و علاوه بر آن بافت فرسوده این شهر نیز مشکلات خاص خود را دارد که باید با کمک استانداری، مسکن و شهرسازی و شهرداری و تسهیلات بانکی نوسازی و بازسازی این مناطق صورت گیرد.
 
 مدیر کل امور شهری استانداری تهران در پایان گفت: آموزش در سازمان آتش نشانی بسیار مهم است هم به نیروهای این سازمان و هم مردم عادی، همه باید آموزش ببینند تا بتوانند به صورت صحیح از تجهیزات در مواقع ضروری استفاده کنند.
 
همچنین شهردار قدس  در این همایش گفت: شهر قدس حدود 60 درصد بافت فرسوده دارد که بنا بر مصوبه های استانداری، شهرداری و مسکن و شهرسازی نقشه های خود را آماده کردند ولی چون اکثر اراضی شهرقدس قولنامه ایی هستند، بانک تسهیلات ارائه نمی دهد و همین امر موجب توقف عملیات نوسازی و بازسازی شده است.
 
 محمد صادق کولیوند افزود: ما در دوره مدیریتی خود توجه ویژه ایی به آتش نشانی داریم و تلاش می کنیم تا تجهیزات مورد نیاز این سازمان را تامین کنیم اعضای شورای اسلامی شهر نیز در این زمینه کمال همکاری را با ما داشته اند چنان که در ماه گذشته مبلغ یک میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و امکانات آتش نشانی اختصاص یافته است.
 
وی ادامه داد: با توجه به جمعیت بالای شهرقدس و تعدا اندک آتش نشانان و ایستگاه های آتش نشانی قصد داریم بزودی ایستگاه های کوچک در نقاط پر تراکم شهر ایجاد کنیم تا زمان رسیدن به محل حادثه کاهش پیدا کند، همچنین در شهر 350 هزار نفری قدس تنها 35 نیروی آتش نشانی داریم که به صورت استاندار باید حداقل 115 نیرو داشته باشیم امید است با آزمون های برگزار شده این کمبود نیرو جبران شود.
 
پنج دوره آموزشی برای آتش نشانان در سال 94 برگزار می شود
 
در ادامه مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرقدس در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پس از تشکیل ستاد هماهنگی آتش نشانی های استان تهران ما فعالیت خود را در کارگروه آموزش و پیشگیری آغاز کردیم و این کارگاه آموزشی اولین دوره آموزشی سال 94 است که در شهرقدس برگزار می شود و 4 دوره دیگر در شهرهای دیگر برگزار می شود.
 
 علی رزاقی افزود: کارگاه آموزش بررسی علل حریق و حوادث با حضور بیش از 110 آتش نشان، مسئول ایستگاه و مدیر عامل سازمان از 32 شهر استان تهران از روز 17 مرداد ماه به مدت 5 روز در شهر قدس برگزار می شود و در پایان دوره از افرادی که در دوره حضور پیدا کردند تست گرفته می شود.
 
 گفتنی است در این مراسم  مدیرکل امور روستاها و شورای‌های استانداری تهران، شهردار شهر قدس، رئیس ستاد هماهنگی آتش‌نشانی‌های استان تهران ، رییس و  اعضای شورای اسلامی شهر قدس و بیش از 110 نفر از آتش‌نشانان و مدیران عامل این سازمان‌ها در محل سازمان آتش‌نشانی شهرستان قدس برگزار شد.
 
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه