گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری کلانشهرهای کشور

دومین نشست مشترک مدیران روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهرهای کشور به میزبانی کرج در محل سالن جلسات مجتمع رفاهی میلاد برگزار شد و طی آن راهکارهای ارتقای فرهنگ ایمنی در جامعه از طریق توسعه فرهنگسازی و آموزش های شهروندی به بحث و تبادل نظر کارشناسی گذاشته شد.

 به گزارش  کاوشگران روابط عمومی ، یکی از مباحث محوری که در این نشست مورد واکاوی قرار گرفت، برنامه ریزی به منظور برگزاری منسجم، یکپارچه و هرچه باشکوه تر مناسبت های روز آتش نشان و هفته ایمنی بود که هر یک از حاضرین از زاویه نگاه خویش به بحث و گفتگو پیرامون این مهم پرداختند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج طی سخنانی در این نشست ضمن خوشامد گویی به حاضرین و مهمانانی که از اقصی نقاط ایران اسلامی خود را برای همفکری در خصوص هدفی واحد به نام «اعتلای فرهنگ ایمنی در جامعه» به ایران کوچک رسانده اند، از روابط عمومی ها به عنوان پل ارتباطی بین یک سازمان با افکار عمومی یاد کرد و افزود: حوزه روابط عمومی یکی از واحدهای مهم یک مجموعه است که بازتاب عملکرد مسئولان و خادمین مردم را عهده دار می باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه واحد روابط عمومی سابقه زیادی از نظر تاریخی در جامعه دارد و با توجه به ظهور و شکوفایی تکنولوژی ها و فناوری های جدید روز به روز گسترده تر نیز می شود، گفت: بر اساس مقتضی زمان پیشرفت این واحد ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص اهمیت عملکرد روابط عمومی ها تاکید کرد: ضروری است عملکرد این حوزه بر اساس نیاز و مطالبه مردم انجام شود؛ چرا که خدمت رسانی برای شهروندان و جلب رضایت آنها نیز مهمترین دغدغه مدیریت شهری است که تحقق این مهم با نفوذپذیری روابط عمومی ها در بین مردم و انعکاس نیاز آنها به مسئولان امکان پذیر خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی توسط روابط عمومی اشاره و گفت: سطح فرهنگ ایمنی مردم باید تا حدی افزایش یابد که سکان مدیریت بحران تا زمان رسیدن نیروهای عملیاتی روی زمین نماند و نیروهای مردمی آن را رهبری کنند .


روابط عمومی ها پیشانی سازمانها هستند
در ادامه این نشست، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به مبحث انتقال اطلاعات صحیح به مردم از سوی روابط عمومی ها پرداخت و گفت: با توجه به اینکه روابط عمومی ها پرچم دار آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی هستند، سرعت و کیفیت در کار آنها امری ضروری به شمار می رود.

سهراب شهبانی در ادامه از روابط عمومی ها به عنوان ویترین و پیشانی هر دستگاه یاد و بیان کرد: این واحد نشان دهنده و منعکس کننده خدمت رسانی هر مجموعه است، به همین دلیل از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و امید است با اجرای وظایف خود به درستی این جایگاه را حفظ کند.

 این مدیرعامل اضافه کرد: فرهنگ ایمنی چیزی نیست که معانی و کارکردهای آن در سایر استانها و شهرهای کشور تغییر کند فلذا باید به سمتی حرکت کنیم که با همفکری و مشورت یکدیگر بتوانیم به راهکارهای استانداردی به منظور توسعه آگاهی بخشی دست یابیم و همه اقشار جامعه را در مبحث افزایش آمادگی عمومی در برابر انواع حوادث و خطرات احتمالی دخیل سازیم.

وی گفت: مطلوب سازمان آتش نشانی شهرداری کرج این است که شهروندان با دریافت آگاهها و اطلاعات لازم بدانند که چه اقداماتی از خطرات و حوادث احتمالی پیشگیری می کند همچنین هنگام بروز حادثه چه عواملی در کاهش خسارت های مالی و جانی تاثیرگذار است.

 این فرمانده عملیاتی از مدیران روابط عمومی ها در سازمان های آتش نشانی به عنوان سفیران و خط مقدم ترویج و توسعه فرهنگ ایمنی در جامعه یاد کرد و از آنها خواست با استفاده از تمام ظرفیتها و امکانات موجود و کمک گرفتن از رسانه های جمعی و گروهی در مسیر اطلاع رسانی، اشاعه آموزش های ایمنی و آگاه سازی افراد جامعه گام بردارند و در این مسیر خطیر، با استفاده از روش ها و فرایندهای علمی و کارشناسی، چتر آگاهی را بر سر جامعه بگسترانند.

 در ادامه نشست دبیر جلسه برنامه های پیشنهادی به مناسبت روز آتش نشان را در قالب پاورپوینت مطرح کرد و پس از آن مدیران روابط عمومی سازمان آتش نشانی کلانشهرهای کشور به بحث و ارائه پیشنهادات متنوع در خصوص این مهم پرداختند.

برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی و نشست های خبری، برگزاری مانور عملیاتی و آموزشی موسوم به «ساعت صفر»، صعود آتش نشانان کوهنورد به قلل مرتفع، اهدای خون توسط آتش نشانان، نصب بنرهای اطلاع رسانی در سطح شهر، دیدار آتش نشانان با نماینده ولایت فقیه و استاندار، حضور آتش نشانان در نماز جمعه، برگزاری رژه و حضور آتش نشانان در گلزار شهداء، ثبت نام آتش نشانان داوطلب، برگزاری مراسم ویژه روز آتش نشان و ... از جمله برنامه های پیشنهادی بود که در جلسه مذکور در راستای گرامیداشت و برگزاری هرچه باشکوه تر روز ملی آتش نشان و هفته ایمنی مطرح شد .

 

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه