نشست آموزشی ارتقای ایمنی کار درارتفاع برگزار می شود
 
ترک زاده آرانی مدیر روابط کاراداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم از برگزاری نشست آموزشی ارتقای ایمنی کار درارتفاع خبر داد.
 
پایگاه خبری تحلیلی قم پرس ;به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی قم  همزمان با هفته تعاون ترک زده آرانی مدیر روابط کار از برگزاری نشستی با هدف توانمند سازی ایمنی کار در ارتفاع به صورت منطقه ای با حضور  بازرسین کار ازاستان های تهران، اصفهان، قم ومرکزی به میزبانی قم  در  18و19 شهریور ماه خبر داد.
 
 ترک زاده آرانی افزود: بزرگترین دغدغه امروز را باید در صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت روحی و روانی کارگران تعریف کرد و در این راستا همواره کارگروه های تخصصی با حضور مدیران وزارت خانه فعالیت های خود را برای صیانت و نجات جان انسان ها در بعد ملی برنامه ریزی می کنند.
 
وی افزود: سقوط تنها دلیل آسیب دیدگی جدی و مرگ و میر در ساخت و ساز و حوادث ناشی از کاردر تمام دنیاست . یادگیری کار در ارتفاعات و یا تکنیک های نجات نیازمند آموزش خاص و تمرینات می باشد. دستور العمل کار در ارتفاعات باید قوانین و مقررات مربوط به آن کشور را دنبال کند و در نتیجه بازرسان کار  و کارگران باید نحوه استفاده این وسایل را در محیط های مختلف آموزش ببینند.در این دوره آموزشی سعی شده است کلیه مواردی که در بحث ایمنی کار در ارتفاع باید مورد توجه قرار گیرد.به بازرسین کار آموزش داده شود.
 
ترک زاده آرانی مدیر روابط کار مسایل و مشکلات موجود در بروز حوادث ناشی از کار در ساختمان ها را در موارد زیر برشمرد :پراکندگی و موقتی بودن ماهیت کاری کارگاه های ساختمانی،ضعف فرهنگ ایمنی در بین کارگران، پیمانکاران و کارفرمایان کارگاه های ساختمانی،کمبود کارگران ماهر و متصدیان دارای صلاحیت فنی و ایمنی،فقدان آموزش های تخصصی برای دست اندرکاران و مجریان ساختمان،وجود نظام های ساخت و ساز مختلف در کشور و ضعف در نظام کنترل ساختمان،دخالت گسترده اشخاص فاقد صلاحیت در بخش ساخت و ساز،مصالح و تجهیزات ساختمانی فاقد استاندارد،کمبود بازرسان کار به منظور نظارت بیشتر بر ایمنی کارگاه های ساختمانی،عدم حمایت قانونی در برخورد با کارفرمایان کارگاه هایی که موارد ایمنی را رعایت نمی کنند.،عدم استقرار مسئولین ایمنی در کارگاه های ساختمانی،دم استقرار دپارتمان HSE در کارگاه ها و پروژه های بزرگ،فقدان همکاری صدا و سیما در پخش برنامه های ایمنی به منظور آگاه سازی مردم،وجود اتباع خارجی غیر مجاز و اشغال بخش زیادی از فرصت های شغلی در بخش ساختمان.
 
گفتنی است: به شرکت کنندگان که همگی از بازرسین کار می باشند گواهی نامه آموزشی اعطا خواهد شد.
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه