قانونی که پشت ایمنی را نگرفت
 
متین- امسال استعلام از آتش نشانی برای گرفتن یا تمدید جواز کسب حذف شد با این توجیه که در قانون برای این موضوع پیش بینی لازم انجام نشده است، بنابراین نمی توان کسبه را وادار به دریافت استعلام داشتن ایمنی از آتش نشانی کرد.
 
رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی درباره قانون جدیدی که امسال برای تایید و تمدید جواز کسب در نظر گرفته شده به «خراسان جنوبی» گفت: برای دریافت استعلام 8 هزار تومان از بازاریان گرفته می شد که باعث نارضایتی شده بود، به نظر آن ها در بحث ایمنی از اصل مطلب دور شده بودیم ،یعنی ایمنی به حاشیه رفته بود و اصل همان پولی بود که باید پرداخت شود درحالی که در متن قانون این موضوع مطرح نشده است.
 
«یزدان شناس»تاکید کرد: در قانون به این موضوع به صراحت پرداخته نشده است ، ما هم نمی توانیم مردم را وادار به گرفتن استعلام از سازمان آتش نشانی کنیم.
 
وی با اشاره به این که مجمع امور صنفی و شورای شهر موافق نکات ایمنی و پیشگیری در شهر است اما به استناد برخی گزارش های مردمی برخوردهایی که در بازرسی ها انجام شده است باعث شده احساس شود بار مالی این موضوع مهم تر است چون در هر بازرسی لازم بود کارشناس را با خودرو به محل برد که با افزایش هزینه هایی که در استعلام ها گرفته می شد تا 30 هزار تومان بار مالی برای مالک در بر داشت.
 
وی در ادامه آمادگی اتاق اصناف برای همکاری در بحث های ایمنی و بازرسی های دوره ای را اعلام می کند اما تاکید کرد : در انجام این بازدید بحث های آموزشی بیشتر از بحث های مالی باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه