نکات ایمنی برای جلوگیری از آتش سوزی در منزل
 
برای جلوگیری از آتش گرفتن خانه باید نکاتی را رعایت کرد. لازم است همه شهروندان نکاتی را بدانند که به کمک آن ها بتوان از هرگونه آتش سوزی جلوگیری کرد.
 
در رختخواب سیگار نکشید 
سیگار خود به تنهایی می تواند باعث پیر شدن شما شود و همچنین بیماری های متفاوتی را به ارمغان می آورد اما اگر همچنان به سیگار کشیدن ادامه می دهید به این نکته توجه کنید که سیگار کشیدن در رختخواب می تواند باعث آتش سوزی شود. تنها یک غفلت کافی است تا آتش سیگار روی پارچه افتاده و یک آتش سوزی بزرگ را ایجاد کند.
 
از سیم های ساییده شده استفاده نکنید
به این توجه داشته باشید که نباید سیم های برق را از زیر فرش ها عبور دهید. این کار می تواند باعث ساییده شدن سیم ها شود.
 
این امر باعث می شود تا در زمان استفاده از این سیم ها جرقه هایی ایجاد شده و آتش بگیرند.
 
مواظب بچه ها باشید
بچه ها می توانند یکی از مهم ترین عوامل برای ایجاد آتش سوزی باشند. سعی کنید بچه های کوچک را از وسایل آتش زا دور نگه دارید تا مشکلی ایجاد نشود. برای بچه ها بازی با کبریت تنها یک بازی ساده است اما باید توجه داشته باشید که این بازی به ظاهر ساده می تواند حوادث ناگواری را ایجاد کند.
 
گرم کننده ها را حداقل یک متر با پرده ها فاصله دهید
یکی از راه هایی که ممکن است خانه شما شعله ور شود این است که شعله های آتش به پرده یا پارچه ای برسند. برای مثال ممکن است شما شمعی را در نزدیکی یک پرده روشن کرده باشید، در این هنگام تنها یک اشاره کوچک کافی است تا یک آتش بزرگ پدیدار شود. فاصله ایمنی در این شرایط حداقل یک متر است.
 
کپسول آتش نشانی داشته باشید
کپسول آتش نشانی از مهم ترین وسایلی است که باید همیشه در اختیار داشته باشید تا هنگام لزوم از آن استفاده کنید.
 
آشپزخانه می تواند محل خوبی برای نصب آن باشد زیرا بیشتر آتش سوزی ها در این نقطه از خانه اتفاق می افتد.
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه