دوره های رایگان آموزشی آتش نشان داوطلب برگزار می شود
 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و در راستای ارتقاء فرهنگ ایمنی در جامعه، دوره های آموزشی آتش نشان داوطلب به صورت رایگان برگزار می شود.
سهراب شهبانی ادامه داد: پروسه ثبت نام از متقاضیان شرکت در دوره های رایگان آموزشی آتش نشان داوطلب پیش از این در ایستگاه های منتخب صورت گرفته و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، به مرور شاهد برگزاری آنها خواهیم بود. این مدیرعامل زمان آغاز دوره های مذکور را پنجم شهریور ماه جاری ذکر و عنوان کرد: این دوره ها با حضور اساتید و کارشناسان مجرب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج بزرگ از 5 الی 15 شهریور ماه تداوم خواهد داشت و طی آن توصیه ها و مفاهیم علمی و کارشناسی به شرکت کنندگان منتقل می شود. وی در ادامه مکان برگزاری دوره های آموزشی را ایستگاه 113 آتش نشانی اعلام کرد و افزود: شهروندانی که قبلا نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند، می توانند در زمان اعلام شده به این ایستگاه مراجعه کرده و از آموزش های ایمنی بهره مند شوند. همچنین آدرس ایستگاه 113 از طریق سامانه تلفنی 125 قابل استعلام و وصول است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری کرج در خصوص نحوه برگزاری دوره های ایمنی گفت: موارد ایمنی به دو روش تئوری و عملی به شهروندان آموزش داده می شود و در پایان پس از برگزاری آزمون مربوطه، به قبول شدگان گواهینامه آموزشی اهداء خواهد شد. شهبانی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ارتقاء فرهنگ ایمنی در جامعه تاکید کرد و با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی آتش نشانی موجب تحقق این مهم می شود، گفت: سازمان در تلاش است با اجرای برنامه هایی از این قبیل، شهروندان را با نکات ایمنی آشنا کند. این مدیرعامل با اشاره به اینکه رعایت نکردن نکات ایمنی منجر به وقوع حوادث می شود و این امر باید در تمام نهاد ها مهم تلقی شود، اظهار کرد: رعایت نکات ایمنی مانع از هزینه های سنگین مادی و معنوی می شود لذا ضروری است که این نکات در تمام بخش های زندگی رعایت شود. وی، افزایش سطح ایمنی در ساختمان های جدید الاحداث و اماکن عمومی شهر را از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی در راستای ترویج و ارتقاء فرهنگ ایمنی نام برد.
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه