المپیاد عملیاتی - ورزشی آتش نشانان در مشهد برگزار می شود
 
تهران - ایرنا - دهمین المپیاد عملیاتی - ورزشی آتش نشانان کشور از 12 تا 18 مهر ماه با حضور 50 تیم از سازمان­های آتش ­نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها به میزبانی شهر مشهد برگزار می شود.
 
به گزارش ایرنا، معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ­ها و دهیاری ­های کشور با اعلام این خبر افزود: ایجاد مهارت، دقت و افزایش سرعت عمل، ارتقا توان عملیاتی، تبادل اطلاعات و انتقال تجارب و تاثیر مثبت اینگونه رقابت ها در ایفای نقش حرفه ­ای جامعه آتش­ نشانان، از اهداف برگزای این المپیاد است.
 
بر اساس اعلام سازمان شهرداری ­ها و دهیاری ­های کشور، علی نوذرپور گفت: این سازمان با تاکید بر اهمیت بکارگیری نیروهای آتش ­نشان توانمند و مستعد، ارتقاء آمادگی جسمانی و تقویت روحیه آتش ­نشانان کشور را از طریق برگزاری مسابقات ورزشی در دستور کار قرار داده است.
 
وی درمورد رشته ­های المپیاد افزود: 50 تیمی که در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند در دو گروه دسته یک و دسته دو و در چهار رشته دوی 100 متر با مانع، مسابقات امدادی آتش نشانان با مسافت 100×4 متر تیمی، مسابقات آبرسانی با موتور پمپ پرتابل و بالا رفتن از برج با نردبان مطابق قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی ورزش آتش نشانان و امدادگران به رقابت خواهند پرداخت. 
 
نوذرپور گفت: المپیاد عملیاتی - ورزشی آتش ­نشانان کشور از سال 1378 توسط سازمان شهرداری­ ها و دهیاری ­های کشور برنامه­ ریزی و با تشکیل کارگروه آمادگی جسمانی و ورزش آتش ­نشانان کشور مسابقات و برنامه ­های مختلف ورزشی و مهارتی در سطح سازمان­های آتش ­نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ­های کشور برگزار می ­شود.
 
وی ادامه داد: از سال 1381 نیز جمهوری اسلامی ایران به عضویت فدراسیون جهانی ورزش آتش ­نشانان درآمد.
سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین پنجمین دوره مسابقات امداد و نجات در ارتفاع آتش نشانان کشور را از 15 تا 18 شهریور ماه در سه رشته سنگ نوردی، صعود از طناب ثابت و فرود و تخلیه اضطراری(عملیات انتقال مصدوم از طبقات ساختمان) به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین برگزار می کند.
 
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه