سازمان آتش نشانی شهرداری کرج دوره های آموزشی برگزار می کند
 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از برگزاری دوره های آموزشی با هدف ارتقاء فرهنگ ایمنی در جامعه خبر داد و گفت: با گسترش چتر ایمنی و آگاهی در جامعه، خسارت های مادی و جانی ناشی از وقوع حوادث و خطرات تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
 
سهراب شهبانی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: در بحث حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی بیش از آنکه اصل موضوع موجب وارد آمدن خسارت به مال و جان همشهریان شود، فقر آگاهی ایشان نسبت به مباحث ایمنی موجب افزایش تلفات می شود، از این رو تلاش داریم با ارایه آموزش های لازم به اقشار مختلف جامعه سرعت عمل آنها در برابر حوادث را ارتقاء بخشیم. این مدیرعامل، زمان برگزاری دوره های آموزشی مذکور را 15 الی 25 شهریور ماه جاری به مدت 10 روز متوالی اعلام کرد و افزود: محل دایر شدن کلاس ها و کارگاه های عملی و تئوری در ایستگاه 102 آتش نشانی و خدمات ایمنی خواهد بود و در پایان به شرکت کنندگان حائز نمره قبولی گواهینامه «آتش نشان داوطلب» اعطاء می گردد. وی با یادآوری اینکه کلاس های آموزشی مذکور ویژه آقایان است، ظرفیت پذیرش متقاضی را بالغ بر 65 نفر اعلام کرد و گفت: پذیرش شدگان تحت نظارت ویژه کارشناسان و مدرسان مجرب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به یادگیری اطلاعات عمومی، نکات تخصصی و سرفصل های ایمنی مشغول می شوند و فرصت فعالیت تحت عنوان «آتش نشان داوطلب» را خواهند داشت. شهبانی رسیدن به شهری ایمن و استاندارد را از مهم ترین دغدغه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج ذکر و عنوان کرد: سازمان در نظر دارد با همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف آموزش های گسترده ای را در این زمینه برگزار کند.
 
این مسئول، افزایش سطح ایمنی در ساختمان های جدید الاحداث و اماکن عمومی شهر را از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی در راستای ترویج و ارتقاء فرهنگ ایمنی نام برد و افزود: بیمارستان شهید رجایی و معاونت مهندسی فرماندهی انتظامی استان البرز از جمله ساختمان های ایمن شده هستند. مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری کرج در پایان سخنان خود اضافه کرد: همچنین سازمان آتش نشانی در خصوص آموزش ایمنی سازی اماکن اقدام به برگزاری یک دوره آموزش به پرسنل سازمان خود نموده است.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه