آئین‌نامه مشاورین حفاظت فنی و ایمنی اصلاح شد
 
مدیرکل بازرسی کار وزارت کار از تصویب اصلاح آئین نامه مشاورین حفاظت فنی و خدمات ایمنی در شورای‌عالی حفاظت فنی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزار مهر، محمد اصابتی اظهارداشت: آئین نامه مشاورین حفاظت فنی و خدمات ایمنی مصوب ۶ تیرماه ۱۳۸۶ شورای عالی حفاظت فنی و دستورالعمل اجرایی آن پس از طی ۳ سال کار بررسی و کارشناسی توسط کارگروه های عمومی و تخصصی و طرح در جلسات متعدد شورای عالی حفاظت فنی سرانجام در تاریخ ۱۳۹۴.۰۶.۱۶ توسط اعضای شورای مذکور مورد اصلاح و بازنگری و تصویب قرار گرفت.
 
مدیرکل بازرسی کار وزارت کار افزود: این آئین نامه در راستای پیاده سازی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تبدیل دولت عامل به دولت سیاست گذار، برنامه ریز و حمایت گر و ناظر و کاهش تصدی گری دولت از امور غیرحاکمیتی در حوزه ایمنی تدوین شده است.
 
وی گفت: پس از برگزاری چهار دوره آزمون قریب به ۱۰۵۰ نفر مشاور ایمنی کار با تحصیلات دانشگاهی حداقل لیسانس تخصصی در کارگاه های مشمول قانون کار مشغول فعالیت هستند.
 
اصابتی ادامه داد: از جمله مزایای آئین نامه بازنگری شده می توان به افزایش اشتغال فارغ التحصیلان رشته ایمنی در زمینه فعالیت، جداسازی زمینه کاری ایمنی بالابرها و جرثقیل ها و لیفتراک ها از زمینه کاری ارائه سیستم ها  و راه حل های ایمنی در محیط کار، اضافه کردن موضوع بررسی، مشاوره و ارزیابی تهویه صنعتی، ارائه شرح شغل تمام زمینه های فعالیت در آئین نامه، ادغام شدن دستورالعمل با آئین نامه و پُررنگ شدن حضور نمایندگان کارگر و کارفرما در ارکان و تشکیلات مندرج در آئین نامه و همچنین تاسیس موسسات حقوقی اشاره کرد.
 
دبیر شورای عالی حفاظت فنی اظهارداشت: امید است با ابلاغ و اجرایی شدن این آئین نامه گام های موثر تری در کاهش حوادث ناشی از کار ایمنی سازی محیط کار و در نهایت افزایش صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور برداشته شود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه