دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان تهران:
برنامه ششم؛ پدافند غیرعامل پایتخت برابر زلزله را جدی بگیرد
 
تفهیم این واقعیت و ابعاد تخریبی و تلفاتی آن به‌صورت حقیقی، جدی و منطقی از طریق تمام رسانه‌های جمعی به آحاد مردم در کل کشور الزامی است؛ زیرا زلزله در تهران در ابعاد ذکر‌شده منجر به فاجعه‌ای ملی خواهد شد و در نتیجه همه کشور را تا مدت‌های مدیدی تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.
 
علی اصغر جوکار دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان تهران با توجه به نظرات کار‌شناسان مربوطه درخصوص وقوع زلزله در تهران گفت: با عنایت به مطالبی که کار‌شناسان زلزله ابراز می‌دارند از وقوع چنین حادثه‌ای ناگزیریم؛ ولی آنچه که باید مورد توجه مسئولین به‌خصوص در شهرداری و استانداری قرار بگیرد نظارت کامل و دقیق در ساخت و سازهای شهر تهران و نیز جدیت در تحکیم بخشی آن است.
 
وی برای جلوگیری از شدت آثار تخریب و تلفات انسانی با ارائه پیشنهاداتی اظهار داشت: تفهیم این واقعیت و ابعاد تخریبی و تلفاتی آن به‌صورت حقیقی، جدی و منطقی از طریق تمام رسانه‌های جمعی به آحاد مردم در کل کشور الزامی است؛ زیرا زلزله در تهران در ابعاد ذکر‌شده منجر به فاجعه‌ای ملی خواهد شد و در نتیجه همه کشور را تا مدت‌های مدیدی تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.
 
وی ادامه داد: توجه ویژه به این بحث در کلیه آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها در طول یک دوره زمانی حداقل ۵ ساله به‌صورت مستمر و پیشرفته با هدف تغییر در مهاجرت به سمت تهران، اشتغال در مناطق دیگر کشور، استحکام‌بخشی در بخش سازه‌ها و پروژه‌های عمرانی از جمله مسکونی و دست آخر توجه عمومی به بافت‌های مسکونی قدیمی و فرسوده برای تخریب و بهسازی آن‌ها باید در دستور کار مسئولین مربوطه قرار گیرد.
 
دبیر استان تهران خاطرنشان کرد: برای پایین‌آوردن خسارات ناشی از این رخداد همه باید به همگرایی و عزم ملی برسند؛ زیرا پس از زلزله در تهران مشکلات عدیده دامن کل کشور را خواهد گرفت پس باید توجه داشت که مقابله با این شرایط فقط مربوط به یک مجموعه استانی مانند ستاد بحران استان تهران یا شهرداری تهران نیست؛ بلکه بخشی از برنامه و بودجه دولت و توان اجرایی آن می‌بایست معطوف به این مهم باشد.
 
وی همچنین یادآور شد: شورای شهر تهران با همکاری وزارت مسکن و کمیسیون مربوطه در امر شهرسازی علاوه بر بازنگری در شکل ساخت و سازهای تهران و امتیازات تراکمی، قوانین و آیین‌نامه‌هایی را برای تشویق شهروندان برای تجدید بنا در بافت‌های فرسوده تهیه و تصویب کنند.
 
جوکار در برنامه ششم توسعه توسط دولت و مجلس نکاتی از قبیل تغییر و اصلاح شبکه‌های ترددی و ارتباطی منتهی به تهران، تملک زمین‌هایی برای امداد‌رسانی و آماده‌سازی آن برای این مهم در کلیه مناطق تهران به‌الخصوص مناطق پر خطر و نیز توجه بودجه‌ای و اعتباری در کل برنامه را مورد تاکید قرار داد.
 
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان تهران یادآور شد: ضمن اینکه توسط وزارت بهداشت و درمان برای برنامه ششم توسعه جهت بازسازی بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی قدیمی برنامه‌هایی دیده شده، این اقدام باید توسط همه دستگاه‌های مشابه با این وزارتخانه مانند نیروهای مسلح یا تامین اجتماعی هم عملیاتی گردد.
 
وی همچنین توسعه امکانات امدادی در استان‌های همجوار تهران را مورد تاکید قرار داد و افزود: لازم است در طراحی کمپ‌هایی سریع جهت اسکان در مکان‌های مناسب با درنظرداشتن همه امکانات لازم اقدام شود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه