آتش‌سوزی در بزرگترین پایانه نفتی کشور مهار شد
 
خلیج فارس: بر اثر صاعقه دو مخزن ذخیره نفت در جزیره خارگ دچار حریق شد که با تلاش آتش‌نشانان بدون ورود خسارت به تاسیسات مهار شد.
 
به گزارش «خلیج فارس»؛ رئیس روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت هفت و ۲۰ دقیقه صبح امروز دو مخزن ذخیره‌سازی نفت خام در جزیره خارگ بر اثر برخورد صاعقه دچار آتش‌سوزی شد.
 
مجتبی عوض‌زاده به حضور نیروهای آتش‌نشانی در منطقه اشاره کرد و افزود: با حضور به‌موقع اکیپ‌های آتش‌نشانی،حریق در زمان یک ساعت مهار شد و از ورود خسارت به تأسیسات جلوگیری شد.
 
وی از حضور سه اکیپ آتش‌نشانی به صورت شیانه‌روزی در محوطه مخازن خبر داد و اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، نیروهای آتش‌نشانی این شرکت در آماده‌باش هستند.
 
به گفته رئیس روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران، این آتش‌سوزی در مخزن‌های شماره ۴۳ و ۴۴ پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ رخ داد.
 
لازم به ذکر است که هفته گذشته نیز بر اثر صاعقه تعدادی از مخازن نفتی جزیره خارگ دچار آتش‌سوزی شده بود که با تلاش اکیپ‌های آتش‌نشانی مهار شد.
 
پایانه نفتی خارگ به عنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت خام کشور بیش از ۹۰ درصد از نفت خام کشور را صادر می‌کند.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه