هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ثبت رسمی شد

 

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور از ثبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی خبر داد و گفت: از این پس بحث ایمنی محدود به یک روز نخواهد بود.

 

اسماعیل نجار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری های انجام شده و ثبت این موضوع، هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی به همه استانداران و دستگاه ها ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه پنجم دی ماه به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ثبت شده، تصریح کرد: از این پس از 30 آذر تا پنجم دی ماه هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نامیده خواهد شد.
معاون وزیر کشور افزود: هر روز هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نیز با یک محور ایمنی نامگذاری شده است.
نجار همچنین به سفر خود به خراسان رضوی بمنظور شرکت در همایشی با موضوع کاهس خسارات ناشی از آتس سوزی جنگلها و مراتع اشاره کرد و گفت: در این همایش که عصر امروز(چهارشنبه) برگزار می شود، نظرات خود را در کاهش چنین خساراتی بیان می کنم. 
وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر پیش بینی هواشناسی در کاهش محسوس دمای هوای کشور طی هفته آینده نیز افزود: آمادگی لازم در مواجه با بحران های طبیعی در استان ها وجود دارد و این موضوع از ماه ها پیش به همه استانداران ابلاغ شده است. 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه