بازدید از دوره آموزشی صلاحیت حرفه ای مشاغل
 
همکاری وزارت نفت با دانشگاهها به حوزه HSE رسید
 
 
اجرای طرح صلاحیت حرفه ای مشاغل ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت در ادامه روند همکاریهای این وزارتخانه با دانشگاهها، با همکاری کنسرسیومی دانشگاهی کلید خورده است.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، اجرای طرح صلاحیت حرفه ای مشاغل ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت از شهریورماه امسال کلید خورد و دوره آموزشی این طرح از 26 دیماه امسال آغاز به کار کرده است.
 
به این منظور، روز گذشته (سوم بهمن ماه) مشاور وزیر و مدیرکل HSE وزارت نفت به اتفاق مدیران HSE چهار شرکت اصلی وزارت نفت و چند تن از معاونان اداره کل HSE و اداره کل آموزش و تجهیز نیروی انسانی وزارت نفت، برای بررسی روند اجرای دوره های آموزشی مربوط به توانمندسازی و صلاحیت حرفه ای مشاغل HSE از دانشکده نفت تهران بازدید کردند.
 
در ابتدای این بازدید، جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه صنعت نفت و رئیس دانشکده نفت تهران و دیگر مسئولان کنسرسیوم دانشگاهی برگزار شد و طی آن، روند آغاز و چگونگی اجرای این دوره آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
برنامه ریزی برای اجرای طرح صلاحیت حرفه ای مشاغل ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت در سه مرحله شامل طراحی سرفصل و محتوای دوره ها، اجرا و آزمون سازی و برگزاری آزمون و صدور گواهینامه برای ٣٥٠ نفر از رؤسای HSE، ایمنی و آتش نشانی چهار شرکت اصلی این وزارتخانه با همکاری کنسرسیومی دانشگاهی متشکل از دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی تهران با محوریت دانشگاه صنعت نفت صورت گرفته است.
 
بر اساس این گزارش، پس از اجرای مرحله طراحی سرفصل و محتوای دوره های آموزشی، از ٢٦ دی ماه امسال مرحله دوره های آموزشی به طور همزمان در سه منطقه عسلویه، اهواز و تهران آغاز شد که محل برگزاری این دوره در پایتخت، دانشکده نفت تهران است.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه