6 نکته براي مديريت آرتريت روماتوئيد در محل کار
 
 
حدود 1.5 ميليون نفر در ايالات متحده تحت تاثير اختلال خود ايمني به نام آرتريت روماتوئيد هستند. اگر شما يکي از مبتلايان به اين اختلال هستيد، احتمالا در مورد انواع مختلفي از داروهاي ضد درد و استراتژي هاي مختلف براي کاهش علائم آن توصيه هايي دريافت کرده ايد. اما شايد در مورد شيوه هاي مديريت آرتريت روماتوئيد در محل کار کمتر شنيده باشيد.
 
 
 
در اينجا 6 توصيه براي کنترل بهتر اين اختلال در محيط کار و به کارمندان مبتلا ارائه شده است:
 
صحيح نشستن: اگر شما بيشترين زمان روز را در محيط کار صرف نشستن مي کنيد، به احتمال زياد دچار درد مفاصل مي شويد حتي اگر به آرتريت روماتوئيد هم مبتلا نباشيد. در ابتداي امر بايد مطمئن باشيد وضعيت نشستن شما از نظر ارگونومي صحيح است. از راحتي صندلي کار خود مطمئن باشيد و ارتفاع ميز و صندلي را تنظيم کنيد. در حالت ايده آل ميز کار چند سانتي متر بالاتر از ران بوده و صفحه کليد کامپيوتر درست مقابل شما قرار مي گيرد. صفحه نمايش را به گونه اي قرار دهيد که گردن شما راحت و صاف قرارگيرد. براي اين منظور صفحه نمايش بايد دقيقا جلوي شما و بالاي صفحه کليد باشد.
 
 
 
وضعيت مناسب دست در هنگام کار با ماوس: آرتريت روماتوئيد اغلب انگشتان و اتصالات مچ دست را حين کار تحت تاثير قرار مي دهد و کار با کامپيوتر را اغلب خسته کننده و دردناک مي کند. بسياري از کاربران کامپيوتر در موقع کار با کيبورد يا ماوس ساعد و آرنج و بازو هايشان به هيچ جايي تکيه ندارد و به اصطلاح آنها را در هوا نگه مي دارند. در اين حالت تمام وزن بازو و ساعد بايد به توسط شانه ها تحمل شود. براي جلوگيري از اين مشکل بايد فشار وزن را از روي گردن و شانه تا حد امکان کم کرد.
  
راه حل مناسب اين کار اين ست که در هنگام کار با کيبورد يا ماوس آرنج يا ساعد را روي يک تکيه گاه قرار داد به نحوي که شانه کاملا شل و آويزان شود. در اين وضعيت وزن بازو را تکيه گاه تحمل مي کند و فشاري به شانه و گردن وارد نميشود. از ماوسي استفاده کنيد که اندازه دست شما باشد. ماوس هاي بيش از حد بزرگ موجب خستگي مچ دست شما مي شوند.
 
 
 
در نظر گرفتن دوره هاي استراحت کوتاه: احساس خستگي گاه به گاه در مبتلايان به آرتريت روماتوئيد بسيار معمول است. زماني که احساس تضعيف انرژي مي کنيد، دوره استراحت کوتاه را در نظر بگيريد تا دچار التهاب مفاصل نشويد.
 
  
ورزش منظم: ورزش مي تواند به بهبود قدرت عضلاني و تحرک مفاصل کمک کند. برنامه ورزشي خوب توانايي خاص فيزيکي را افزايش و محدوديت ها را کاهش مي دهد ضمن اين که براي سلامت عمومي بدن مفيد است. اگر امکان ورزش منظم در محيط کار را نداريد، زمان هاي کوتاه براي پياده روي سريع و يا بالا و پايين رفتن از پله به جاي استفاده از آسانسور را در نظر بگيريد.
  
 
کشش دوره اي: به محض اين که زماني براي استراحت يافتيد، چند نفس عميق بکشيد و برخي از حرکات آهسته و کششي را انجام دهيد. اين حرکات مفاصل را شل و انعطاف پذير مي کند و سطح استرس شما را کاهش مي دهد.
 
  
پوشيدن کفش مناسب: علائم ابتلا به آرتريت روماتوويد ابتلا معمولا در انگشتان و سپس در جلوي پا و بعد در ناحيه قوزک و پشت پا ظاهر مي شود. پس کفشي را انتخاب کنيد که پاها و مفاصل را حمايت مي کنند. حمايت خوب يعني انتخاب کفش هايي که قوس کف آنها مناسب باشد. زنان مبتلا به اين اختلال بايد از کفش هاي پاشنه بلند اجتناب کنند. از خريد کفش هاي با آج بزرگ خودداري کنيد چون ممکن است باعث زمين خوردن شما شود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه