تفاهمنامه ایمنی حراست و HSE منطقه ویژه پارس ابلاغ شد
            
 
تفاهمنامه همکاری ایمنی همسو با دستور وزیر نفت برای آموزش ایمنی نیروهای حراست، به سازمان حراست و ریاست HSE و پدافند سازمان منطقه ویژه پارس به عنوان حراست و HSE ارشد منطقه پارس جنوبی ابلاغ شد.
 
 
به گزارش شانا، جلسه هم اندیشی روسای حراست و HSE شرکتهای مستقر در منطقه ویژه پارس همسو با تفاهمنامه همکاری مشترک ایمنی سازمان حراست صنعت نفت با حضور روسای حراست، HSE و آموزش شرکتهای مستقر در منطقه ویژه پارس برگزار شد. 
 
در این جلسه تفاهمنامه همکاری ایمنی که همسو با دستور وزیر نفت در جهت آموزش ایمنی نیروهای حراست در سال ١٣٩٤ در ٣ ماده تدوین شده بود، به سازمان حراست و ریاست HSE و پدافند سازمان منطقه ویژه پارس به عنوان حراست و HSE ارشد منطقه پارس جنوبی ابلاغ شد.
 
در این تفاهم بحث آموزش نیروهای حراست که در زمان کلیدی (زمان بین حادثه و حضور نیروهای ایمنی) نقش مهمی در کنترل حوادث دارند در ٣ ماده مبتنی بر دستور وزیر نفت به طرفین ابلاغ شد.
 
این تفاهمنامه دستورعملی را در سه بعد اطلاع رسانی رخداد، اقدامات اولیه تا حضور نیروهای امدادی و ایمنی و وظایف عمومی در مدیریت بحران ابلاغ می‌کند که براساس آن اداره آموزش  HSE مسئولیت آموزش نیروهای حراست را عهده دار می‌شود.
 
این تفاهمنامه با بهره‌گیری از تجزیه و تحلیل فیلمهای حوادث سالیان اخیر صنعت نفت که ضرورت اقدام ایمنی در دقایق نخست سانحه (GOLDEN TIME) را نشان می‌داد و همچنین ضرورت آموزش ایمنی کلیه نیروهای به خصوص نیروهای حراست تهیه و تدوین شده است.
 
این جلسه با هدف بهره گیری از پتانسیل و توانمندی کارکنان و تجهیزات واحدهای حراست در راستای مشارکت و کمک به واحدهای مسئول در ارتقای سطح ایمنی و مدیریت شرایط اضطراری در تاسیسات، اماکن  و واحدهای تابعه صنعت نفت برگزار شد.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه