اهداف HSE شرکت نفت و گاز پارس تعیین شد
            
 
رئیس HSE شرکت نفت و گاز پارس از اجرای برنامه های راهبردی در حوزه های ایمنی، بهداشت، محیط زیست، مدیریت بحران و آموزش با هدف ایمن سازی و کاهش آسیب در پروژه ها خبرداد.
 
مظاهر انصاری در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که تلاش برای حفظ و ارتقای سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت بهینه در حوزه حفاظت از محیط زیست از اولویتهای امسال است، گفت: امسال اجرای برنامه های راهبردی HSE با هدفگذاری ١٩ سرفصل محقق خواهد شد.
 
وی ایمن سازی، کاهش آسیبها، ارتقای سلامت شغلی کارکنان، حفظ محیط زیست، افزایش سطح آگاهی و دانش کارکنان در زمینه مخاطره های صنعتی و شغلی در محیط پروژه ها را از مهمترین اهداف برای اجرای برنامه های راهبردی در راستای مقررات ایمن و بدون حادثه عنوان کرد.
 
رئیس HSE شرکت نفت و گاز پارس گفت: این منطقه یکی از مناطق مهم تولید و قطب توسعه و تولید منابع هیدروکربوری ایران است و از این رو آموزش کارکنان نقش مهمی برای ایمن سازی و پایداری و پیشگیری از حوادث در این قلب منابع هیدروکربوری دارد.
 
وی افزود: همسو با اجرای دستور وزیر نفت مبنی بر رعایت اصول ایمنی؛ پارسال دوره های آموزش برای ٤٤٨ هزار نفر برگزار و ٥٨ مانور در شرایط اضطراری در بخشهای ایمنی، بهداشت، محیط زیست، آتش نشانی، پدافندغیرعامل و مدیریت بحران اجرا شد.
 
انصاری با بیان این که در چهار سال گذشته با اجرای برنامه های راهبردی موثر و مهم، ضریب تکرار حوادث و ضریب شدت آسیبهای ناتوان کننده کاهش یافته است، گفت: تعداد حوادث ناتوان کننده در سالهای ٩٠ تا ٩٤  از ٨٨ مورد به ٤٠ مورد رسیده و نمودار مقایسه ای تعداد حوادث منجر به فوت در سالهای ٩٠ تا ٩٤ از ٩ مورد به ٤ مورد تقلیل یافته است.
 
رئیس HSE شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: امسال درنظر داریم با نصب و راه اندازی هشت ایستگاه پایش آلودگی هوا، طراحی و ساخت سیستم یکپارچه پایش و مدیریت مصرف مواد در پالایشگاه فازهای ٤، ٥، ٩ و ١٠ پارس جنوبی در حفظ و توسعه پایدار محیط زیست بکوشیم.
 
وی اظهار کرد: توسعه نظام مدیریت HSE در راستای حفظ و ارتقای بهداشت، ایمنی و محیط زیست و انجام کار ایمن همراه با حفاظت از محیط زیست مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی برای دستیابی به اهداف راهبردی در آبهای خلیج فارس لازم و ضروری است.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه