عرضه اپلکیشن ارزیابی شرایط ارگونومی کارگران معادن توسط NIOSH
 
 
موسسه ملی ایمنی و بهداشت کار ایالات متحده (NIOSH) به منظور کمک به ارتقای شرایط ایمنی و سلامت کار در معادن، اقدام به عرضه اپلیکیشن تلفن همراه با عنوان ErgoMine نموده است، این برنامه تلفن همراه تاکنونبرای مشاغلی همچون بسته بندی، تعمیرات و نگهداری و اپراتوری ماشین آلات معدنی طراحی شده است.
 
در این اپلیکیشن معدنی با پاسخ دهی کارگر به پرسش­ های برنامه، اقدام به ارزیابی شرایط ارگونومیک کار فرد می کند و متعاقب آن با ارائه توصیه های لازم سعی در بهبود وضعیت ارگونومی کارگر در هنگام کار می کند.محققین بخش ایمنی معدنNIOSHبه منظور تهیه این اپلیکیشن اقدام به بررسی اطلاعات حوادث منجر به فوت و جراحت ناشی از کار در معادن نموده و سپس با تطبیق علل حوادث با استانداردها و مقررات موجود اقدام به طراحی این برنامه نموده اند.از مزایای این برنامه عدم نیاز به راهنمایی متخصص ارگونومی برای اجرای توصیه های ایمنی ارائه شده است که به سهولت توسط  شخص کارگر قابل بکارگیری است. این نرم افزار برای گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید عرضه شده است.
 
امید است متخصصین توانمند میهن اسلامی نیز با توجه به اهمیت مقوله ایمنی و بهداشت کار کارگران پر تلاش کشور، نسبت به فعالیت در این زمینه نیز­ با استفاده از ظرفیت های موجود در قالب برنامه های مشابه اقدام نمایند.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه