با برنامه ریزی ٧٠٢ مورد عملیاتی
تعمیرات اساسی پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی آغاز شد
            
 
تعمیرات اساسی پالایشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه‌ریزی ٧٠٢ مورد تعمیراتی آغاز شد.
 
مدیر پالایشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: تعمیرات اساسی پالایشگاه اول براساس برنامه‌های انجام شده به مدت یک هفته تداوم خواهد داشت.
 
سید محمد مهدی هاشمی با بیان این که تعمیرات اساسی یک اتفاق مهم و بسیار تاثیرگذار با هدف تولید پایدار گاز است، افزود: با توجه به بازه زمانی کوتاه تعمیرات و گرمای شدید هوا، تعمیرات اساسی با همکاری و هماهنگی تمام واحدهای مربوطه برای افزایش ایمنی و صرفه‌جویی در هزینه‌های مشخص برنامه‌ریزی شده است که بر اساس برنامه، ٢٤ تیرماه به پایان می‌رسد.
 
وی با اشاره به مهمترین دستاورد تعمیرات اساسی در سال گذشته افزود: ارتقای مرحله نخست سیستم DCS پالایشگاه اول که برای نخستین بار در کشور با تلاش کارکنان متخصص این پالایشگاه صورت پذیرفت از برجسته‌ترین دستاورد در تعمیرات اساسی سال قبل محسوب می‌شود و با برنامه‌ریزیهای انجام شده، مرحله‌ى دوم آن نیز در تعمیرات اساسی امسال محقق خواهد شد.
 
هاشمی در تشریح جزئیات تعمیرات اساسی امسال اعلام کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های پیش‌رو، بازنگری (PMS (power management system در پالایشگاه است.
 
وی ادامه داد: این فرآیند که برنامه‌ مطالعاتی آن حدود یک ‌سال به ‌طول انجامیده است، در راستای اهداف استراتژیک مجتمع اجرا می شود و با توجه ویژه به اهداف استراتژیک، بهینه‌سازی مصرف انرژی و منابع، ارتقای وضع اچ اس ایی و تولید اقتصادی انجام خواهد شد.
 
به گفته مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی، با انجام این پروژه، مصرف سوخت به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد یافت و زمینه حفاظت از محیط‌ زیست و کاهش مصرف گاز را به‌ دنبال خواهد داشت.
 
وی تاکید کرد: با استفاده از تکنیکهای روز و کارآمد از جمله نظام آراستگی، مدیریت دیداری و ایجاد گروههای کاری در تمام مراحل طراحی و برنامه‌ریزی فعالیتهای تعمیرات اساسی با تلاش کارکنان پالایشگاه در صحت و سلامت، بدون حادثه، در زمان تعریف شده و با موفقیت تمام اجرا شود.  
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه