از سوی معاون وزیر نفت
خط مشی اچ اس ای شرکت ملی نفت ایران ابلاغ شد
 
اکوفارس: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، برنامه های ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) این شرکت را برای اجرا به مدیران عامل شرکتهای تابعه و ستادی ابلاغ کرد.
  
به گزارش اکوفارس به نقل از خبرنگار شانا، متن ابلاغیه علی کاردر به شرح زیر است:
 
«شرکت ملی نفت ایران از بزرگترین شرکتهای فعال در سطح بین الملل، اهداف راهبردی خود را با محوریت تکمیل طرحهای در دست اجرا و توسعه بنا نهاده است.
 
توسعه پایدار، از اصول بنیادی شرکت تلقی شده و بر کلیه اهداف حاکم خواهد بود؛ تمامی فعالیتها نیز بر پایه ارزشهای سازمانی که برگرفته از نظام مدیریت بهداشت ،ایمنی و محیط زیست است، مدیریت خواهند شد.
 
طرح ریزی و استقرار نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در تمام فرایندهای شرکت اعم از اکتشاف، استخراج و بهره برداری از تعهدات اساسی ما محسوب شده و مدیران شرکتهای تابعه و ستادی ملزم به بکارگیری و رعایت ترتیبات اتخاذ شده در این نظام خواهند بود.
 
سیاستهای ذیل بعنوان اصول و چارچوب این نظام تلقی شده و تمام اهداف، برنامه ها و فعالیتهای سازمان باید منطبق بر آن تعریف و اجرا شوند:
 
• حفظ و توجه به سلامت نیروی انسانی بعنوان بالاترین سرمایه ملی و سازمانی 
• حفظ و توجه به محیط زیست و جلوگیری از آثار نامطلوب ناشی از فعالیتها و اتلاف منابع
• توجه به اصول پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در راستای حفاظت از تاسیسات و سرمایه های ملی 
• مدیریت بر مبنای فرایندها در تمامی سطوح با رویکرد نگرش سیستمی
• ارتقای فرهنگ و بهبود عملکرد از طریق توسعه صلاحیتهای حرفه ای، آگاهی و تجربه
• انطباق با قوانین و مقررات ملی و بین المللی و توجه به مسئولیتهای اجتماعی
• حذف، کاهش و کنترل ریسکهای عملیاتی در تمام فرآیندها به منظور پایداری و استمرار تولید 
• بهبود عملکرد پیمانکاران با نظارت مستمر بر شناسایی، انتخاب و بکارگیری آنها
 
مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست با اختیارات کامل، مسئولیت طرح ریزی، توسعه و بهبود نظام مدیریت HSE شرکت ملی نفت را عهده دار و موظف خواهد بود کلیه فرآیندها را تحت پایش و نظارت داشته و نتایج و پیشرفتهای صورت گرفته را گزارش کند.
 
اینجانب با اعتقاد راسخ به این مفاد، از تمام مدیران و کارکنان انتظار دارم ضمن پایبندی، با جدیت زمینه دستیابی به آن را فراهم آورند».
 
   

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه