همایش ملی مدیریت یکپارچه بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE)درتهران برگزارمی شود
 
محمدهادی حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجوز رسمی برگزاری این همایش از مرکز آموزشی مدیریت دولتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دریافت شده و در روزهای 27 و 28 تیرماه جاری برگزار می شود.
 
وی گفت: با توجه به اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) به عنوان یک الزام زیست محیطی برای واحدهای تولیدی و خدماتی محسوب می شود ضرورت گسترش آگاهی در این حوزه برای واحدهای صنعتی یک ضرورت اساسی است. 
رئیس شورای سیاستگذاری همایش ملی محیط زیست افزود: از محورهای اصلی این همایش نقش HSE در حفظ محیط زیست و اقتصاد مقاومتی است. 
وی با اشاره به شعار امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»، گفت: با توجه به تاکیدات رهبری در افزایش تولید داخلی، یکی از راهکارهای ارائه شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزایش بهره وری است. 
حیدرزاده افزود: یکپارچه دیدن مسئله بهداشت، ایمنی و محیط زیست در بخش های مختلف واحدهای صنعتی و خدماتی در افزایش بهره وری نقش موثری دارد. 
وی تصریح کرد: تا زمانیکه بهره وری و راندمان کاری افزایش پیدا نکند به اهداف مورد نظر در اقتصاد مقاومتی نخواهیم رسید. 
حیدرزاده افزود: یکی از تکنیک های افزایش بهره وری، کاهش مخاطرات محیط کار و افزایش سلامت کاری نیروهای انسانی است به عبارتی با اعمال دستورالعمل های (HSE) محیط کاری از شاخص های بالای استاندارد در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست برخوردار خواهد بود. 
وی با تاکید بر اینکه هدف این همایش بیان تجربیات بخش ها و دستگاه های مختلف اجرایی در این حوزه است گفت: ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA) در مدیریت بحران، بررسی انواع استانداردهای کاربردی بر مبنای استانداردهای جهانی و بررسی چگونگی ایجاد ساختار سازمان ملی HSE به منظور یکپارچه سازی مدیریت جامع از اهداف برگزاری این همایش است. 
وی تصریح کرد: ایجاد زمینه تغییر رویکرد در برخورد با ریسک های بهداشتی ایمنی و محیط زیست و بحران های طبیعی و انسانی ساز و نیز جایگاه صنعت ساختمان در حفظ محیط زیست از دیگر اهداف این همایش است. 
حیدرزاده به حادثه آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی اشاره کرد و گفت: در صورتیکه مکانیزم های HSE در این پروژه پیش بینی و اجرا می شد با مخاطرات و زیان کمتری روبرو بودیم. 
وی گفت: کارشناسان وزارت نفت در حال بررسی این موضوع هستند که کدامیک از دستورالعمل های HSE در این مجموعه به کار برده نشده تا این حادثه با این حجم از خسارات شکل گرفته است. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه این حادثه ضرورت اجرای HSE در واحدهای صنعتی را چند برابر می کند گفت: این اداره کل با توجه به ضرورت آگاهی دستگاه های اجرایی و اجرای دستورالعمل های بهداشت، ایمنی و محیط زیست اقدام به برگزاری این همایش می کند. 
وی با بیان اینکه در مقالات وارد شده به این همایش توجه خاصی به محورهای همایش شده است، گفت: در مراسم اختتامیه این همایش مقالات برتر و راه یافته به بخش پایانی معرفی خواهند شد. 
این همایش با همکاری دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران و با حمایت وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سازمان پدافند غیرعامل شهرداری تهران، جهاد کشاورزی و برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی برگزار می شود. 
در حاشیه این همایش کارگاه های تخصصی، آموزشی و نمایشگاه دستاوردهای حوزه بهداشت ایمنی محیط زیست (HSE) نیز برگزار خواهد شد. 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه