ایمنی در خطوط انتقال نفت با پایش روزانه افزایش می یابد
            
 رئیس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام کرد: با اجرای طرح خطبانها و پایش روزانه خطوط انتقال نفت، حوادث این صنعت به حداقل رسیده است.
 
طهماسب غلام‌ زاده در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به این‌که اشراف همه جانبه در حوزه کاری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تا حدودی به وسعت و گستردگی کشور است، گفت: بدون نظارت، کنترل و اطلاع به موقع از وضعیت خطوط هر لحظه باید منتظر بروز حوادث جبران‌ناپذیر در این صنعت باشیم.
 
وی افزود: مهمترین رسالت ما بعنوان حراست، داشتن اشراف محیطی به حوزه استحفاظی به منظور دریافت اطلاعات صحیح و انتقال به مراجع ذیربط و مدیریت شرکت برای اتخاذ تصمیم و انجام اقدامهای پیشگیرانه است.
 
رییس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ادعا کرد در طول تاریخ شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت هیچگاه کنترل و نظارت همه‌جانبه روزانه و آنلاین بر وضع خطوط نداشته است.
 
وی در ادامه نصب جی پی اس روی موتور خطبانها را از دیگر اقدامات نوین کنترلی اعلام کرد و گفت: با نصب جی پی اس روی موتورها همه مسئولان حراست مناطق به طور برخط (آنلاین) امکان رهگیری خطبانها در مسیر خطوط لوله را دارند و می‌توانند عملکرد آنها را رصد کنند.
 
غلام‌زاده اجرای این طرح را بی‌نظیر دانست و تاکید کرد: با اجرای این طرح حساسیت کار دو چندان شده و رصد آنلاین خطبانها افزایش ضریب دقت بیشتر آنان و در نتیجه تامین امنیت بهتر خطوط شده است.
 
رییس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به برگزاری مناقصه تمدید قرارداد خطبانها اشاره کرد و گفت: با اجرای طرحهای فوق امکان رصد کامل خطبانها، آنالیز عملکرد واقعی آنان و بنابراین تخمین میزان مصرف سوخت و استهلاک موتورها و تجهیزات نیز تسهیل خواهد شد.

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه