صنعت بیمه ریسک واحدهای نفت، گاز و پتروشیمی را شناسایی می‌کند
 
 
اقتصاد > انرژی - صبح امروز جلسه هم‌اندیشی مدیران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت بیمه به میزبانی وزیر نفت برگزار شد.
 
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بيمه مركزي، بيژن نامدار زنگنه، وزير نفت كشور هدف از برگزاري اين هم‌انديشي را، برنامه ريزي براي همكاري مشترك در راستاي كاهش ريسك‌هاي ملي عنوان كرد و گفت: بيمه ابزار موثري براي كاهش ريسك واحدهاي نفت،گاز و پتروشيمي است كه در نهايت رشد و ارتقاء ايمني و تداوم توليد كشور را به همراه خواهد داشت.
 
وي افزود: ما اميدواريم با استمرار اين جلسات مشترك، علاوه بر اقدامات نظارتي كه از سوي اين وزارتخانه  صورت مي گيرد، بيمه‌ها نيز در بازديد اوليه براي صدور بيمه با مميزي دقيق‌تر نواقص ايمني و فني را به اعلام كنند تا با يك كار مشترك از ثروت ملي صيانت كنيم و ريسك هاي ملي را كاهش دهيم.
 
زنگنه تاكيد كرد: موضوع HSE در صنعت نفت و انرژي مهم است و هزينه در اين خصوص يك ضرورت است و بيمه‌ها در تعيين نرخ و شرايط به موضوع اقدامات ايمني و مديريت ريسك توجه نمايد.
 
در ادامه دكتر همتي، رئيس كل بيمه مركزي نيز از برگزاري اين جلسه ابراز خرسندي كرد و گفت: اين جلسه بدليل حضور مديران عامل شركت هاي بيمه و مديران ارشد وزارت نفت از اهميت ويژه اي برخوردار است، چرا كه مي توان مشكلات و چالش هاي بيمه صنايع نفت، گاز و پتروشيمي را به خوبي بررسي كرد و براي آن راه حل پيدا كرد.
 
وي با توصيه به واحدهاي نفتي گفت: براي جلوگيري از مشكلات احتمالي در پرداخت خسارت، واحد هاي نفت، گاز و پتروشيمي هنگام بيمه، سرمايه واقعي خود را اعلام كنند.
 
رئيس كل بيمه مركزي، جمع تعهدات شركت هاي بيمه در ريسك هاي حوزه نفت، گاز و پتروشيمي در سال ۹۴ را حدود ۳۷ ميليارد دلار و حق بيمه آن را بالغ بر ۱۳۳ ميليون دلار اعلام كرد و گفت: براي كاهش ريسك ملي در چنين سطحي نياز به همكاري هاي مشترك ميان بيمه و صنايع نفت، گاز و پتروشيمي است كه اين مهم از طريق تشكيل كميته هاي مشترك بين شركت هاي حاكميتي نفت، گاز و پتروشيمي و بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران امكان پذير خواهد بود.
 
همتي، با توجه به تحولات بعد از برجام و برقراري تدريجي رابطه با بيمه گران بزرگ اتكايي دنيا ابراز اميدواري كرد، در زمينه كاهش ريسك و مديريت آن در واحدهاي نفت، گاز و پتروشيمي اقدامات اساسي انجام گيرد.
 
در اين جلسه مديران عامل شركت هاي بيمه حاضر در جلسه و مديران عامل صنايع نفت، گاز و پتروشيمي ديدگاه ها و نقطه نظرات خود در اين حوزه را بيان كردند و خواهان افزايش همكاري هاي مشترك براي ارزيابي دقيق تر ريسك و ارتقاء ايمني شدند.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه