مدیر پدافند غیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس: 13 پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی از مدار خارج شد
 
 
اتحادخبر: مدیر ایمنی و پدافند غیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: آتش‌سوزی در پتروشیمی مبین، ۱۳ پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی را از مدار خارج کرد. 
 
 
 
به گزارش تسنیم؛ بهرام دشتی‌نژاد  با اشاره به حادثه آتش سوزی در پتروشیمی مبین اظهار داشت: ایستگاه تقلیل فشار مجتمع پتروشیمی مبین در پارس جنوبی دو روز در جریان آتش سوزی از مدار تولید خارج و فعالیت‌ها دیگر مجتمع‌های پتروشیمی راکد شد.
وی با بیان اینکه پتروشیمی مبین تامین کننده برق، آب، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده  دیگر مجتمع‌های پتروشیمی است افزود: آتش‌سوزی در پتروشیمی مبین حدود شش ساعت مهار شد اما برای راه‌اندازی این مجتمع که فعالیت 13 مجتمع پتروشیمی دیگر به فعالیت آن وابسته است، تا امروز ادامه یافت.
مدیر ایمنی و پدافند غیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از برطرف شدن ایراد خط لوله توزیع گاز پتروشیمی مبین خبرداد و خاطر نشان کرد: مشکل خط لوله توزیع گاز خوراک واحدهای نیروگاهی پتروشیمی مبین، پس از دو شبانه روز تلاش کارکنان این مجتمع برطرف شد.
دشتی‌نژاد با بیان اینکه برق مورد نیاز برای راه‌اندازی واحدهای تولید آب، بخار، هوا و نیتروژن در پتروشیمی مبین تامین شده تصریح کرد:از هشت توربین تولید برق مجتمع پتروشیمی مبین تاکنون دو توربین در مدار تولید قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه سوختن گاز در مشعل پتروشیمی‌های مستقر در پارس جنوبی مشکل زیست محیطی ایجاد کرده است خاطرنشان کرد: پس از خارج شدن پتروشیمی مبین در مدار تولید و تامین نشدن برق 13 پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی عملا فعالیت این واحدها از مدار تولید خارج شد و سوختن گاز مشکلات زیست محیطی در پارس جنوبی ایجاد کرد.
مدیر ایمنی و پدافند غیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه خروج دود سیاه از مشعل‌ها، ناشی از فعال نبودن پتروشیمی‌های منطقه است افزود: این دودها شامل گازهایی مانند مونوکسید کربن و دی اکسید کربن و به طور کلی کربنات‌هاست که منطقه را آلوده کرده است.
 
دشتی‌‌نژاد تولید بخار در پتروشیمی مبین و انتقال بخار به سایر پتروشیمی‌های مستقر در پارس جنوبی را مهم دانست و تاکید کرد: اگر پتروشیمی مبین هر چه سریع‌تر بخار مورد نیاز را به سایر پتروشیمی‌های منطقه پارس جنوبی منتقل کند، گازها به‌سوزی می‌شوند و آلایندگی کاهش می‌یابد.
وی افزود: پیش بینی می‌شود با ورود بخارو نیتروژن از مجتمع مبین به دیگر مجتمع‌های پتروشیمی منطقه عسلویه، از امشب این مجتمع‌ها راه‌اندازی شوند.
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه