نشست تخصصی مانور سراسری زلزله و ایمنی برگزار شد
 
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری نشست تخصصی مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور کارشناسان و نمایندگانی از اداره کل بحران استانداری تهران، شهرداری ، هلال احمر ، سازمان دانش اموزی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری پانا وبه نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه آژیرمانور سراسری زلزله و ایمنی امسال در ساعت 10 صبح روز 15 اذرماه از رادیو سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد ، اظهار کرد : یکی از اهداف مهم این مانور تربیت انسانی متوازن در پهنه اجتماع است که آماده ایفای نقش و حل مساله در جامعه خود باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در اجرای این طرح نباید تنها بماند و همگی ارگان ها باید در هر زمینه ای که می توانند حمایت گر آموزش و پرورش باشند ، یادآور شد : یکی از مسائل مهم در این برنامه داشتن سناریوی مناسب برای دانش آموزان است تا بتوانند کار را با جدیت دنبال کرده و جنبه سرگرمی و تفننی برای آنان نداشته باشد و لذا این نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و درست است .
 
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود مشارکت همه اولیای دانش آموزان ، متولیان شهرها و سایر نهادها و شوراهای محله را در این طرح ضروری دانسته و تصریح کرد: همگی باید آموزش و پرورش را به گونه ای حمایت کنند تا این موضوع در دانش آموزان نهادینه شود و در موقع ضرورت بتوانند نقشی جدی و قابل قبول ایفا نمایند .
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه اصلا نباید به این روز به عنوان یک روز تشریفاتی نگاه کرد، تاکید کرد: دانش آموزان ما باید بدانند که در مواقع بحران چه عکس العمل ها و واکنش های مناسبی از خود نشان دهند .
 
هاشمی ادامه داد : نگاه علمی به این جریان و گام برداشتن در مسیر درست آن سبب تقویت کار گروهی و دست جمعی در دانش آموزان می شود که با آموزش مستمر و متوالی در طول سال می توان این اهداف مهم را در دانش آموزان نهادینه کرد.
 
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: درگیر کردن جدی دانش اموزان و سپردن کار به دست آنها از جمله اتفاقاتی است که باید به آن توجه جدی شود .
 
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه