اثر مستقیم استفاده از شبیه‌سازها بر مهارت آتش‌نشانی و نجات هواپیمایی
 
تین‌نیوز| مدیرکل عملیات ایمنی زمینی و آتش‌نشانی در اجلاس IAFPA، بر استفاده از شبیه‌سازها و نقش آن‌ها در افزایش مهارت آتش‌نشانی و نجات هواپیمایی تاکید کرد.
 
به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حمید حاجی‌بیگی؛ مدیرکل ایمنی و آتش‌نشانی شرکت فرودگاه‌ها در حاشیه شانزدهمین اجلاس بین‌المللی IAFPA در شانگهای چین گفت: انجام تمرینات واقعی به صورت پیوسته، موثرترین روش برای افزایش مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای آتش‌نشانی هواپیمایی است.
 
وی ادامه داد: هزینه بالا، وجود مخاطرات جانی، مشکلات زیست محیطی، استهلاک تجهیزات و مواد و غیرقابل کنترل بودن؛ برخی از چالش‌های پیش رو در انجام تمرینات واقعی در شغل آتش‌نشانی و نجات هواپیمایی است.
 
مدیرکل ایمنی و آتش‌نشانی شرکت فرودگاه‌ها عنوان کرد: از این رو استفاده از شبیه‌سازها علاوه بر حل این مشکلات، با قابلیت استفاده چندباره و پوشش اهداف متفاوت بهترین گزینه برای حفظ سرمایه‌های در اختیار از قبیل نیروی انسانی و تجهیزات است.
 
به گفته وی مهمترین موضوع مورد بحث در شانزدهمین اجلاس IAFPA برنامه‌ریزی به منظور طراحی، ساخت و استفاده از شبیه‌سازها در افزایش مهارت‌های شغلی آتش‌نشانی و نجات هواپیمایی است.
 
شانزدهمین اجلاس آتش‌نشانی و نجات هواپیمایی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۷ و ۱۸ آبانماه) برابر با ۷ و ۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در شانگهای چین برگزار می‌شود.
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه