همایش آموزشی بررسی راهکارهای ایمنی و مقابله با زلزله در البرز
 
همایش آموزشی بررسی راهکارهای ایمنی، تقابل با زلزله در البرز روز دوشنبه همزمان با روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری برنا ،  در این همایش یک روزه که نمایندگان 200دستگاه اجرایی حضور داشتند درخصوص تجارب زلزله کوبه ژاپن در زمینه های مقاوم سازی خطوط و تاسیسات انتقال گاز ، آب و برق اموزش های لازم به حاضران ارائه شد.
 
آتش سوزی و انفجار، خسارات اقتصادی و تلفات جانی بعنوان دومین عامل مرگ و میر در زلزله ها دراین همایش آموزشی به منظور ایمنی و تقابل با زلزله بررسی شد.
 
بنابر اطلاعات ارائه شده ازسوی پژوهشگر و مخترع زلزله دکتر معصومی دراین همایش آموزشی هر12 سال زلزله ای مانند منجیل، طبس و بم را در ایران شاهد هستیم که این زلزله جدا از زلزله مشاع تهران است که آسیب ان به کرج هم خواهد رسید، بنابراین توجه به حادثه طبیعی زلزله و تلاش برای ایمنی بیشتر با هدف مقابله با آن مورد تاکید قرار گرفت.
 
مدیرکل بحران استانداری البرز دراین همایش با تاکید بر آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی برای پیشگیری و کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی گفت: وقوع این نوع حوادث در کشور از جمله استان البرز اجتناب ناپذیر است .
 
مهدی مهرور افزود: اما برای کاهش خسارتهای ناشی از لازم است دستگاه های امدادی و خدماتی با برخورداری از آموزش های لازم دراین زمینه گام های موثری را بردارند .
 
وی ادامه داد: با برگزاری مانورهای مختلف توان دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران سنجش شده اما اجرای موفقیت امیز آنها منوط به اجرای طرح های آموزشی بیشتر دراین زمینه است که این مهم همچنان مد نظر قرار دارد .
 
مهرور گفت: امروز دستگاه های اجرایی از امادگی خوبی برای مقابله با بحران برخوردار هستند اما هرچه بیشتر باید آموزش های مربوط به راهکارهای مقابله با بحران را در بین آحاد مردم گسترش داد که این امر وظیفه دستگاه های اجرایی را در حوزه آموزش سنگین تر می سازد .
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه