مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز:
برگزاری 32 دوره آموزشی HSEE در چند ماهه اخیر
 
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز از برنامه ریزی و برگزاری 32 دوره آموزشی در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست و انرژی با هدف پیشگیری از بروز حوادث و بالا بردن سطح آگاهی پرسنل مشغول در صنایع و با موضوع های مختلف HSE، در طول ماه های اخیر، خبر داد.
 
 
به گزارش شهروندالبرز ، جهانگير شاهمرادي در این خصوص گفت: حدود 700 نفر از پرسنل صنایع مستقر در شهرک های صنعتی در قالب بیش از 6000 نفر ساعت در این دوره ها آموزشي شركت نمودند.
 
 وی اضافه کرد: این دوره ها شامل آشنایی با تغییرات استاندارد سیستم مدیریت محیط زیست، مدیریت پیشگیری اطفا حریق، ایمنی جوشکاری و برشکاری، مدیریت HSE در واحد های صنعتی، آشنائی با اصول بهداشت حرفه ای، واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران، آشنائی با آلودگی های محیط زیست، امداد رسانی و کمک های اولیه در محیط های صنعتی و همچنین اصول نگهداری تصفیه خانه ها و ... برگزار گرديد.
 
 مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان، آموزش و فرهنگ سازی را از شرایط لازم به منظور پیاده سازی برنامه جامع مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی خواند و ضرورت اعمال مقررات ایمنی در صنایع برای حفاظت از عوامل مؤثر در تولید را مورد تأکید قرار داد.
 
وی تصریح کرد: هر چند شرکت شهرک های صنعتی استان نسبت به راه اندازی و فعالیت واحدهای آتش نشانی و تشکیل واحدهای ایمنی، پیشگیری و کنترل حوادث و نهادینه کردن آن در سطح شهرک ها اقدامات بسزایی صورت داده است و لیکن اهمیت به بحث آموزش و فرهنگ سازی از اهم ماموریت ها شرکت در پیاده سازی مدیریت HSE مي باشد.
 
 جهانگیر شاهمرادی گفت: با برخورداری از دانش و مهارت ها در زمینه HSE، می توانیم بزودی سیستم نوین مدیریت HSE را به نحو مطلوبی پیاده سازی و اجرا کنیم. بدون شک، حفظ، حراست و بهره برداری بهینه از دارایی های صنایع و تامین سلامت تمامی پرسنل شاغل و افراد مرتبط با فعالیت های صنعتی، همچنین حفاظت از محیط زیست پیرامون خود و حوزه عملیاتی، از مسئولیت های خطیری است که این امور تحت نظام مدیریت منسجم ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) خواهد بود.
 
 وی با اشاره به تجارب حوادث به وقوع پیوسته در صنایع اظهار کرد: این حوادث لزوم توجه بیشتر به رعایت اصول ایمنی در شهرک ها و صنایع مستقر در آن و همچنین پیمانکاران فعال در زمینه های مختلف در سطح شهرک را نشان می دهد و می بایست مقررات HSE پیمانکاران نیز به طور مطلوب تری اجرایی شود و آموزش های لازم نیز در این راستا برا ی پیمانکاران در نظر گرفته شود .
 
 در پایان وی یادآوری كرد: با تشکیل کارگروه هایی در زمینه HSE و انجام جلسات کار و بحث و تبادل نظر موانع و چالش های پیش رو در همسویی با پیاده کردن کامل برنامه جامع مدیریت HSEE مورد بررسی قرار گرفته و در حفظ و ارتقاء جایگاه آن تلاش لازم صورت پذيرفته است. 
 
 
 
منبع خبر: شبکه خبری شهروند البرز
 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه