دفع ناصحیح زباله ها در بیمارستان های دولتی/ بیماران در معرض بیماری های عفونی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه فرسوده بودن مراکز درمانی باعث تشدید وضعت ناسالم بهداشتی اغلب بیمارستان‌های دولتی شده است، گفت: علاوه بر این مهم، رعایت نکردن اصول ایمنی نیز بر افزوده شدن عفونت‌های بیمارستانی تاثیرگذار بوده است.

 

احمد آریایی نژاد با انتقاد از رعایت نکردن بهداشت در برخی بیمارستان های دولتی از سوی پرسنل، افزود: متاسفانه فرسوده بودن مراکز درمانی نیز باعث تشدید وضعت ناسالم بهداشتی در اغلب بیمارستان های دولتی شده که همین امر مشکلات زیادی را هم برای بیماران و هم برای پرسنل آن به وجود می آورد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طبیعی است که برای بهبود وضعیت بیمارستان های دولتی، تامین اعتبار جزو ملزومات مهم به شمار می رود اما به طور حتم همه معضلات به کمبود پول و اعتبار حل نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وضعیت نابسامان بهداشتی در برخی بیمارستان های دولتی باعث افزایش عفونت ها شده و در بسیاری مواقع بر بیماری افراد می افزاید.

وی، با یادآوری اینکه افزوده شدن عفونت های بیمارستانی به جامعه لطمه زیادی وارد می کند، گفت: متاسفانه به دلیل دفع ناصحیح زباله ها در بیمارستان های دولتی و رعایت نکردن بهداشت از سوی پرسنل این مراکز درمانی عفونت های بیمارستانی شکل گرفته که خطرات جدی را برای مردم به ویژه بیماران به همراه دارد.

آریایی نژاد افزود: باید این واقعیت را پذیرفت که هرچه بیشتر پیش برویم ممکن است وضعیت برخی بیمارستان های دولتی از لحاظ رعایت نکردن بهداشت وخیم تر شود بنابراین بهتر است هرچه سریع تر تدابیر درستی برای آن اندیشیده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه نظارت و نحوه مدیریت دو امر مهم در ساماندهی به وضعیت بیمارستان های کشور است، گفت: بدون شک بودجه و اعتبار امری ضروری در رفع مشکلات این مراکز به شمار می رود اما ناگفته نماند که نظارت دقیق و مدیریت درست نیز در بهبود وضعیت این مراکز نقش بسزایی دارد.

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه