رئیس اداره تعمیرات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پایان ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی های نفتی منطقه خلیج فارس در بندرعباس خبر داد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ،
مهدی بروغنی افزود: شناور quotation mark دریا پاک quotation mark به عنوان بزرگترین شناور مقابله با آلودگی نفتی در خاورمیانه و خلیج فارس، به سفارش سازمان بنادر و دریانوردی کشور در مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) ساخته شده است.
وی افزود: ساخت بدنه این شناور با ظرفیت بیش از 500 تن جمع آوری و ذخیره آلودگی نفتی و عملیات نصب تجهیزات ورودی ماشین آلات و تجهیزات مدرن از شرکت های معتبر اروپایی به اتمام رسیده است.
به گفته بروغنی، این شناور با آبخوری حدود 4 متر و سرعت معادل 16 گره دریایی، از مدرن ترین و پیشرفته ترین شناورهایی است که در صورت بروز آلودگی نفتی بزرگ، می تواند در سریعترین زمان برای جمع آوری لکه ها و پاکسازی آبهای آلوده استفاده شود.
رئیس اداره تعمیرات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه این شناور در 21 ماه با هزینه 21 میلیون یورو ساخته شده است، اضافه کرد: این اقدام، گام بلند سازمان بنادر و دریانوردی برای پیوستن به فهرست بسازمانهای سبز جهان محسوب می شود که کمترین آثار منفی زیست محیطی و بیشترین ایمنی را برای حمل و نقل دریایی خلیج فارس دارد.
بروغنی گفت: این شناور تا دوماه آینده پس از انجام ازمایش های نهایی وارد آبهای خلیج فارس می شود.

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه