سازمان بنادر دریایی اروپا (ESPO) از تصمیم کمیته ایمنی دریانوردی سازمان بین المللی دریانوردی (MSC) مبنی بر اینکه وزن کانتینرها باید قبل از بارگیری به تایید فرستندگان کالا برسد، استقبال کرد.

کمیته ایمنی دریانوردی IMO در طول نود و سومین نشست خود در ماه می 2014، اجازه اصلاح مقررات VI-2 سولاس در خصوص توزین اجباری وزن ناخالص کانتینرها قبل از بارگیری بر روی کشتی ها را صادر کرد. به منظور آماده سازی بهینه طرح چینش بار در انبار کشتی، وزن کانتینرها باید قبل از ورود به بندر یا ترمینال کشتیرانی، تایید شود و کانتینرها بدون برخورداری از این اسناد برروی کشتی بارگیری نخواهند شد.

تایید وزن کانتینرها در ارتقای ایمنی دریانوردی نقشی محوری ایفا می کند و بنادر تایید کرده اند که عدم برخورداری از اظهارنامه می تواند ریسک ایمنی در پی داشته باشد.

ایزابل ریکبوست، دبیرکل ESPO اظهار کرد: ما از اهمیت آگاهی از وزن دقیق کانتینرها، نه تنها برای حمل و نقل دریایی بلکه برای کل زنجیره حمل و نقل، آگاه هستیم و باید به دنبال عملی ترین را ه حل برای همه فعالان در این زنجیره باشیم.

ESPO امیدوار است که اجرای این اصلاحیه جدید در مقررات ایمنی جان اشخاص در دریا سولاس در اتحادیه اروپا و یا در مقررات ملی موجب تعیین حدود مسئولیت فرستندگان کالا خواهد شد و در نتیجه بار مسئولیت کامل را از شانه متصدیان بندر و ترمینال برخواهد داشت.

این اصلاحیه بعداز تایید نهایی در نشست نوامبر 2014، از ژوئیه 2016 لازم الاجرا خواهد شد.

 

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه