مدیر کل مدیریت بحران گلستان:
ایمنی برای شهروندان هنوز دغدغه نشده است

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: دغدغه‎ اصلی در افق نگاه زندگی شهروندی حرکت به سمت زندگی توام با آسایش بیشتر است اما در این نگاه کمتر به موضوع ایمنی توجه شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس ار گرگان، صادق‎علی مقدم پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی، تامین و توزیع ماشین‎آلات، آواربرداری ساختمان‎ها، آتش نشانی، مواد خطرناک، انتقال و تدفین متوفیان استان اظهار داشت: بهترین مسیر برای آگاهی و سوق دادن مردم به موضوع ایمنی و سلامت در حوادث آموزش و فرهنگ‎سازی است.

 

تاکید بر وجود سناریوی مشخص برای دستگاه‎های عملیاتی گلستان در حوادث

وی با تاکید بر داشتن برنامه حادثه در دستگاه‎های عملیاتی استان تصریح کرد: اکثر دستگاه‎های عملیاتی در زمان حادثه به طور فعال پای کار هستند اما اگر این تلاش‎ها مبتنی بر یک سناریو و برنامه باشد، نتیجه بهتری عاید استان خواهد شد.

مقدم خاطرنشان کرد: داشتن برنامه به معنای یک استراتژی مشخص برای تعیین جایگاه دستگاه‎های عملیاتی و حتی اجرایی در حوادث است که بدانند در سناریوی یک حادثه در کجا قرار دارند و چه تمهیداتی را به عنوان اقدام به کار گیرند.

وی یاد آور شد: به عنوان مثال با این همه بلند مرتبه‎سازی در شهرهای استان برای آواربرداری چه تمهیداتی را به کار بسته‎ایم و چه نیازی را برای این موضوع لحاظ کرده‎ایم.

 

توسعه بیمه نیازمند برنامه‎‎ریزی نرم‎افزاری است

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان متذکر شد: در دیگر موضوعات مرتبط با موضوع کارگروه تخصصی نیز باید نیازسنجی کنیم و سپس با توجه به نیاز در حوزه‎های منابع انسانی، تجهیزات و آموزش برای آینده برنامه‎ریزی کنیم.

مقدم با اشاره به موضوع بیمه به عنوان مهمترین مبحث این کارگروه تخصصی اذعان داشت: ترویج فرهنگ بیمه در جامعه از عوامل مهم ایمن‎سازی شهروندان در مقابله با تهدیدات بلایای طبیعی به شمار می‎رود.  

وی اضافه کرد: توسعه بیمه و فرهنگ‎سازی آن در بین اقشار مختلف مردم، نیازمند برنامه‎ریزی نرم‎افزاری به ویژه اطلاع‎رسانی است.

در جلسه کارگروه تخصصی بیمه، بازسازی و بازتوانی، تامین و توزیع ماشین‎آلات، آواربرداری ساختمان‎ها، آتش نشانی، مواد خطرناک، انتقال و تدفین متوفیان مدیریت بحران استان گلستان پس از بحث و تبادل مقرر شد: زیرکارگروه‎های مرتبط با این کارگروه تشکیل و شرح وظایف مصوب دراین زیرکارگروه جهت تصویب در اولین جلسه آینده این کارگروه برای تصویب ارائه شود.

به ‎روزرسانی بانک اطلاعاتی مورد نیاز در زمینه تجهیزات و نیروهای موجود و پیگیری تخصیص حداقل یک پست کارشناسی مدیریت بحران در سطح دستگاه‎های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان از دیگر مصوبات این کارگروه تخصصی است.

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه