در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران انجام می‌شود

طرح پژوهشی "تهیه سند راهبردی ایمن‌سازی شهر تهران در چارچوب وظایف سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی"

مدیر مطالعات معماری، شهرسازی و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از بررسی پیشنهاد انجام طرح پژوهشی "تهیه سند راهبردی ایمن‌سازی شهر تهران در چارچوب وظایف سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی" در داخل این مرکز خبر داد

 

محمدرضا فرزاد بهتاش با اعلام این خبر گفت: افزایش روزافزون جمعیت شهری تهران، رشد کالبدی شهر و روند رو به رشد فعالیت‌های مختلف شهری موجب شده است که توجه به رویکردهای اساسی در تحصیل اجتماعی از وضعیت خدمات عمده شهری اعم از گسترش امکانات ایمنی در دستور کار شهرداری تهران و همچنین کمیته پژوهشی مدیریت ایمنی و بحران شهر تهران قرار گیرد.

دبیر کمیته پژوهشی مدیریت ایمنی و بحران شهرداری تهران  ادامه داد: در این راستا تدوین سند راهبردی ایمن¬سازی شهر تهران درجهت ارتقاء ایمنی پایتخت در چارچوب وظایف سازمان آتش‌نشانی و همراه با شناخت وضع موجود ایمنی شهر تهران و نیز بررسی عوامل مؤثر بر ایمنی شهر تهران در قبال حریق و برای دستیابی به سند عملیاتی در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است. 

وی هدف از اجرای این  طرح را دستیابی به اهداف تدوین چشم‌انداز مطلوب ایمنی شهری در برابر حریق و حوادث از طریق تدوین شاخص‌های کمی و کیفی؛ تحلیل و آسیب‌شناسی وضعیت ایمنی کنونی شهر و شناسایی عوامل بحران‌ساز، ابعاد بحران و تدوین سناریوهای مواجه با خطر؛ ارائه راهکارها و برنامه‌های عملیاتی، تأمین و بررسی منابع و زیرساخت‌های مورد نیاز؛ ارائه شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، راهکارها و اقدامات اجرایی ارتقاء ایمنی در برابر حریق و تهیه راهبردهای ایمن¬سازی شهر تهران در برابر حریق دانست.

فرزادبهتاش در پایان یادآور شد: پیشنهاد انجام طرح مذکور در پنجاه و دومین جلسه کمیته پژوهشی مدیریت ایمنی و بحران شهرداری تهران و با حضور معاون سازمان آتش¬نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه