مشهد - خبرگزاری مهر: سرپرست ایستگاه 38 سازمان آتش نشانی مشهد گفت: پیمانکار شرکت برق که اصول ایمنی در کار راعایت نکرده بود با ورود به حریم برق 20 هزار ولتی جان باخت.
 

علی اکبر حکم آبادی در توضیح این حادثه به خبرنگار مهر گفت: این حادثه در بلوار طبرسی شمالی مشهدو در حالی اتفاق افتاد که پیمانکار شرکت برق در ارتفاع 10 متری از زمین و بر روی ستون برق مشغول تعویض کابلهای برق بود.

وی یادآور شد: این پیمانکارهنگام کار وارد حریم برق 20 هزار ولتی شد و به علت برق گرفتگی بین سیمهای برق ماند که با تماس شهروندان جسد وی توسط آتش نشانان ایستگاه 8 آتش نشانی مشهد به پایین منتقل و تحویل اورژانس شد.

 سرپرست ایستگاه 38 سازمان آتش نشانی مشهد افزود: شهروندان در هنگام وقوع حادثه برق گرفتگی باید توجه داشته باشند اگر جریان برق قطع نشود هر کسی با او تماس بگیرد دچار برق گرفتگی می شود.

وی توضیح داد: در صورتی که امکان قطع برق وجود ندارد می توان با چوب یا وسیله عایق دیگری برق را از شخص، یا شخص را از برق جدا و سپس اقدامات کمکی را انجام داد و در صورتی که هیچ کدام از این روش ها میسر نبود باید به یک دست پارچه خشکی پیچیده و شخص را با همان دست از جریان برق جدا کرد.

 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه