حجم: MB

نویسندگان: آتش پاد بهزاد بزرگ زاد – مهندس سعید احمدی مسینه

انتشارات موسسه علمی دانش پژوهان برین     (1393)    330 صفحه     32000 تومان      تلفن: 03132647620

گودبرداری یکی از فعالیت‌های عمرانی است که معمولاً با اهدافی نظیر تخریب یک ساختمان فرسوده برای ساخت مجدد، رسیدن به تراز بکر، حفاظت فونداسیون‌ها در برابر یخبندان، احداث کانال‌ها و مخازن زیر زمینی، احداث پارکینگ و… انجام می‌شود. عملیات تخریب در بسیاری از فعالیت‏های عمرانی و ساختمانی به عنوان اولین و حساس‏ترین بخش از عملیات اجرایی می‏باشد. طی سال‏های اخیر آمار حوادث صنعت ساختمان در کشور نمایانگر آن است که تخریب‏های غیر اصولی، تبعات و آسیب‏های جانی و مالی سنگینی را به همراه داشته است.

در فصل اول این کتاب به مفاهیم اولیه خاک و خصوصیات آن پرداخته شده است و در فصل دوم با توجه به اهمیت گودبرداری‏ها به بررسی انواع خرابی‏ها و نکات ایمنی و اجرایی به طور مفصل اختصاص داده شده است. در فصل سوم به روش‏های جستجو و نجات و اصول اساسی آن پرداخته شده است. در فصل چهارم از کتاب به مبانی گودبرداری و سازه‏های نگهبان و طراحی آنها پرداخته شده است. در فصل پنجم کتاب تصاویر حوادث مختلف ارائه گردیده است و برخی از دلایل وقوع آنها ذکر شده است. در فصل ششم قسمت‏هایی از مقررات، آیین‏نامه‏ها، استانداردها، دستورالعمل‎های مرتبط با گودبرداری، تخریب و عملیات ساختمانی گنجانده شده است. در قالب پیوست کتاب نیز، طی دو پیوست دستورالعمل اجرایی گودبرداری‏های ساختمانی و چک لیست‏های مرتبط با گودبرداری‏ها گنجانده شده است.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه