حجم: MB

نویسندگان: مهندس اکبر ترکاشوند و دکتر عبداله اردشیر

انتشارات فدک ایساتیس     (1391)    174 صفحه     5500 تومان      تلفن: 66481096

یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر، همچنین اتلاف سرمایه‏ های ملی و تاریخی در کشور عزیزمان ایران عدم رعایت ایمنی و سلامت در سازه‏ های عمرانی بوده است. هدف از این کتاب مشخص نمودن آفت، آسیب‏ شناسی سازه و بررسی رفتار و عملکرد سازه در نتیجه اعمال روش‏های نوین ایمنی و سلامت تحت عنوان HSE می‏باشد.

مولف قبل از انجام این تحقیق از سال 1381 شروع به تحقیقیات گسترده‏ ای در خصوص ایمنی و سلامت سازه و طراحی سازه‏ ها در برابر زلزله نموده است. نتایج این تحقیق به تالیف چندین کتاب انجامید. کتاب اول کتابی است که پیش رو دارید و شامل جدیدترین روش‏ های HSE در ساختمان سازی می‏باشد که بیش از 1500 ساعت کار فشرده به خود اختصاص داده است. در خصوص قسمتی از پیشینه این تالیف باید عنوان کرد با استفاده از تحقیقات صورت گرفته از مرکز تحقیقات و مسکن ایران و همچنین بررسی 200 مقاله لاتین و در نهایت انتخاب مقالات مورد نیاز و ترجمه آن، مولف توانسته تاریخچه‏ ای مناسب با این تحقیق به خواننده ارائه دهد. همچنین سعی شده که تحقیقات بیشتر به صورت مطالعات تجربی و مطالعه وضع موجود و تطبیق آن با دانش روز دنیا باشد. در این کتاب ابتدا براساس تاریخچه مطالعات و مبانی مهندسی و دقت نظر به مسایل اجرایی و تجربی در خصوص شناسایی آسیب‏های سازه‏ای پرداخته شده است، سپس براساس نیازهای کاربردی نسبت به اعمال ایمنی به منظور جلوگیری از رفتارهای غیر سلامت سازه‏ ای در جهت جایگزین روش‏های جدید HSE اقدام شده است. بعد از ارایه روش‏های HSE برای رسیدگی به عمق بیشتر مطالب، به مطالعه موردی پرداخته شده است. ارایه تحقیقات مندرج در این کتاب بیشتر به صورت تحقیقات میدانی و مطالعه بر روی پروژه‏ های موجود کشور بوده است. اما از آنجا که نمی‏توان همه تحقیقات را به صورت میدانی ارایه کرد، بنابراین سعی شده تحقیقات محاسباتی، آکادمیکی و کاربردی بر پایه تحقیقات میدانی انجام شود.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه