حجم: MB

قوانین و مقررات ایمنی در پروژه های اجرایینویسنده: مهندس امید رضا ریاحی

انتشارات مربع آبی     (1392)     432 صفحه       17000 تومان       تلفن: 77507575

این كتاب به عنوان یك مجموعه‌ راهنما، به كلیه عوامل دخیل در طرح‌های عمرانی شامل كارفرمایان (دستگاه‌های اجرایی)، پیمانكاران و مشاوران و نیز اركان دخیل در ساخت و سازهای ‌شهری شامل جامعه مهندسی كشور (مجریان، ناظران و طراحان)، سازندگان، پیمانكاران، خویش‌فرمایان، مالكان، صاحب‌كاران و همچنین بازرسان كار، كارشناسان بیمه، مشاوران حقوقی و مدیران و مسئولان ایمنی شركتها و كارگاه‌ها كمك خواهد نمود تا قوانین و مقررات كشوری و الزامات قانونی و قراردادی در زمینه ایمنی در پروژه‌های اجرایی را شناسایی نمایند؛ و در فرایند برگزاری مناقصات (ارزیابی كیفی و ارزیابی فنی بازرگانی)، تنظیم و انعقاد قراردادها و پیمان‌ها نسبت به شفاف‌‌سازی الزامات یادشده اقدام نموده و با رعایت آنها در مرحله اجرا و همچنین اعمال نظارت، به تأمین ایمنی و پیشگیری از حوادث بپردازند.

در بخشهایی از این مجموعه، صرفاً مواد مرتبط با ایمنی از قوانین و مقررات، گزینش گردیده است، اما مطالعه كامل ضوابط یادشده و بررسی ارتباط مسائل ایمنی با سایر مواد آنها به خوانندگان گرامی پیشنهاد می‌گردد. همچنین از آنجا كه متن اصلی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی از طریق سازمانها و نهادهای رسمی ذیربط منتشر گردیده‌اند، در این كتاب به فهرست و ارائه مشخصات آنها اكتفا گردیده و نحوه دسترسی و تأمین آنها مشخص گردیده است.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه